Indyjska Vistara poleci do Paryża

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
24 września 2021 09:30
Indyjski przewoźnik Vistara planuje rozbudowę swojej dalekodystansowej siatki połączeń. Już wkrótce linia uruchomi kolejne połączenie do Europy. Będzie to rotacja z Delhi do Paryża.
Reklama
Przewoźnik z siedzibą w stolicy Indii dysponuje obecnie blisko 50 samolotami. Przeważająca większość to maszyny wąskokadłubowe, z którymi ciężko snuć ambitne plany o rozwoju siatki połączeń dalekodystansowych. Aby móc zrealizować marzenia o międzykontynentalnych lotach Vistara złożyła zamówienie na sześć samolotów Boeing 787-9 Dreamliner, które miały zostać dostarczone w 2020 i 2021 roku. Pandemia COVID-19 jednak stanęła przewoźnikowi na drodze, a dostawy dreamlinerów zostały wstrzymane. Na szczęście dwie z zamówionych maszyn dotarły do Delhi w pierwszej połowie ubiegłego roku.


Ograniczona flota samolotów szerokokadłubowych nie przeszkodziła indyjskiej linii w otwieraniu nowych połączeń dalekodystansowych. Vistara już wkrótce uruchomi nowe rejsy z Delhi do Paryża. Pierwszy lot z Indii do Francji, który potrwa około 9 godzin, zaplanowany jest na 7 listopada br. Rotacja realizowana będzie dwa razy w tygodniu. Paryż będzie trzecim europejskim kierunkiem w ofercie przewoźnika obok Londynu i Frankfurtu.

- Jest nam niezmiernie miło ogłosić uruchomienie połączenia z Delhi do Paryża. To dowód na nasze zaangażowanie w rozwój globalnej, ogólnoświatowej siatki połączeń. Loty do Francji umocnią naszą pozycję na rynku europejskim, a świat dostrzeże wysokiej jakości produkt, który oferujemy - powiedział Leslie Thng, dyrektor generalny linii Vistara.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy