Emirates: Paszport zdrowotny IATA na wszystkich trasach

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
24 września 2021 08:55
Linia Emirates ogłosiła, że jako pierwszy przewoźnik na świecie zacznie powszechnie wykorzystywać paszport zdrowotny IATA na wszystkich swoich trasach. Ma to nastąpić najpóźniej w październiku br.
Reklama

IATA, czyli International Air Transport Association (Międzynarodowe Zrzeszenie Przewoźników Powietrznych), oddało do dyspozycji linii lotniczych elektroniczny system umożliwiający pasażerom mobilne zarządzanie dokumentami niezbędnymi do odbycia podróży. Paszport IATA gromadzi m.in. certyfikat szczepień podróżnego oraz ewentualny wynik testu na obecność wirusa. Co więcej, pozwala pasażerowi sprawdzić obowiązujące obostrzenia w danym kraju, a także zapoznać się z certyfikowanymi laboratoriami medycznymi wykonującymi badania pod kątem COVID-19.


Pierwsza próba wprowadzenia paszportu IATA odbyła się przy współpracy z linią Emirates już w kwietniu na kilku wybranych trasach przewoźnika. Obecnie aplikacja jest już dostępna na ponad 50 kierunkach oferowanych przez Emirates. W ostatnich dniach przewoźnik podpisał z IATA umowę, która zakłada dostosowanie dotychczas pilotażowego programu do wszystkich, ponad 120 połączeń Emirates. Ma to nastąpić najpóźniej w październiku.

- Emirates nieustannie inwestuje w najnowsze technologie oraz rozwiązania, takie jak paszport zdrowotny IATA, aby móc zapewnić pasażerom możliwie najlepsze doświadczenie podróży. Wprowadzenie aplikacji na wszystkich trasach pozwoli naszym pracownikom na szybką i efektywną weryfikację dokumentów podróżnych zgodnie z obowiązującymi przepisami wjazdowymi. Jesteśmy wdzięczni IATA za to rozwiązanie oraz za owocną współpracę od samego początku - powiedział Adel Al Redha, przedstawiciel Emirates.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama