Lufthansa: Liczba rezerwacji do USA wzrosła o 40 procent

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
22 września 2021 11:48
Po 20 miesiącach, w listopadzie podróżni z Unii Europejskiej będą mogli znów polecieć do USA. Liczba rezerwacji do USA w Lufthansie wzrosła o 40 procent.
Reklama
Władze USA zniosły obowiązujący od 20 miesięcy zakaz podróżowania dla pasażerów z europejskiej strefy Schengen, a także z Wielkiej Brytanii, Irlandii, Chin, Indii, RPA, Iranu i Brazylii (obowiązuje od marca 2020 r.). Nowe wytyczne umożliwią osobom podróżującym do USA, które są w pełni zaszczepione preparatami z certyfikatem WHO i przedstawią nie starszy niż trzy dni negatywny wynik testu na koronawirusa, wjazd do kraju bez ograniczeń od listopada 2021 roku.

- Odwołanie ograniczeń w podróżach do USA to nie tylko duży krok w kierunku wyjścia z kryzysu dla naszych linii lotniczych, ale także wspaniała wiadomość dla partnerstwa transatlantyckiego. Od listopada rodziny i przyjaciele w końcu będą mogli się spotkać, a partnerzy biznesowi będą mogli nawiązać i osobiście pogłębić relacje. Wraz z podjętą decyzją o podwyższeniu kapitału na wcześniejszą spłatę państwowego finansowania stabilizacyjnego, były to w ciągu 24 godzin dwa ważne wydarzenia wyznaczające kierunek na naszej drodze wyjścia z kryzysu i dążeniu do trwałego sukcesu Lufthansy - mówi Carsten Spohr, prezes Deutsche Lufthansa AG.


Krótko po ogłoszeniu decyzji przez administrację USA, rezerwacje w Lufthansie wzrosły o 40 procent w porównaniu do poprzedniego tygodnia. Linia zapewnia, że jest optymalnie przygotowana do ponownego otwarcia. W ostatnich miesiącach stale rozszerzały swój rozkład rejsów pomiędzy Europą a Stanami Zjednoczonymi, obecnie jest to ponad 200 rejsów tygodniowo do 17 miejsc w USA.

Od listopada podróżni będą mieli do dyspozycji pełną gamę połączeń, którą w miarę potrzeb łatwo można rozszerzyć. Planując podróż pasażerowie powinni zapoznać się z aktualnymi przepisami dotyczącymi wjazdu i kwarantanny. Potrzebne informacje można znaleźć na stronach odpowiednich władz.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy