SkyUp zainaugurował połączenie z Łodzi do Kijowa

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
21 września 2021 14:34
W poniedziałek (20.09) linia SkyUp rozpoczęła realizację lotów z Łodzi do Kijowa Boryspol. Wraz z inauguracją połączenia ukraiński przewoźnik oficjalnie pojawił się na polskim rynku lotniczym.
Reklama

Wczoraj, chwilę po godzinie 19:00 na łódzkim lotnisku wylądował pierwszy samolot linii SkyUp. Maszyna Boeing 737-800 wykonała inauguracyjną rotację z Kijowa Boryspol do Łodzi. W wydarzeniu wzięło udział wielu przedstawicieli zarówno portu lotniczego jak i samego przewoźnika: Ludmiła Słobodjaniuk (dyrektor handlowy SkyUp Airlines), Igor Baranecki (przedstawiciel Ambasady Ukrainy w Rzeczpospolitej Polskiej), Rafał Szlachta (prezes Polskiej Organizacji Turystycznej) oraz Anna Midera (prezes Portu Lotniczego Łódź). Po lądowaniu samolot został przywitany tradycyjnym salutem wodnym.

- Jesteśmy wdzięczni wszystkim zaangażowanym w uruchomienie połączenia lotniczego między naszymi miastami. Jestem przekonana, że regularne loty są ważnym krokiem w kierunku dalszego wzmacniania przyjaznych stosunków i rozwoju turystyki. To dla mnie wielki zaszczyt być jednym z pierwszych pasażerów nowego kierunku. Wszyscy wiemy, że pandemia pokrzyżowała plany linii lotniczych na całym świecie. Linia SkyUp nie jest wyjątkiem, ale mimo wszystko wciąż się rozwijamy. Nasze loty obejmują ponad 60 destynacji z Kijowa i innych dużych miast ukraińskich do Europy, Kaukazu, Bliskiego Wschodu i Azji Środkowej. Pierwszy lot na trasie Kijów - Łódź to kolejny krok w rozwoju naszej linii lotniczej - powiedziała Ludmiła Słobodianiuk, dyrektor handlowy SkyUp Airlines.


Ukraiński przewoźnik będzie wykonywał bezpośrednie rejsy z Łodzi do Kijowa Boryspol dwa razy w tygodniu (poniedziałki oraz czwartki) w godzinach wieczornych. Przylot do Łodzi zaplanowany jest na godzinę 19:30, a odlot w kierunku Ukrainy na godzinę 20:20. Trasa obsługiwana jest samolotami Boeing 737-800, które mogą zabrać na pokład 189 pasażerów, a ceny biletów na to połączenie rozpoczynają się od 23 euro (ok. 100 złotych).

- Po raz pierwszy spotkaliśmy się z przedstawicielami linii SkyUp jeszcze przed pandemią w 2019 roku. Wtedy opowiadaliśmy o Łodzi, o lokalnym biznesie, liczbie Ukraińców mieszkających w Polsce. Pandemia nie przerwała negocjacji i spotykaliśmy się cyklicznie online. Połączenie miało rozpocząć się w marcu, ale restrykcje spowodowane pandemią przyczyniły się do wspólnych decyzji o przesunięciu inauguracji. Cieszymy się, że dziś SkyUp zaczyna loty między Łodzią a Kijowem i że jesteśmy pierwszym lotniskiem w Polsce, na którym wylądował samolot tej linii lotniczej. Mamy nadzieję, że ten projekt okaże się sukcesem i będziemy rozwijać naszą współpracę - powiedziała Anna Midera, prezes łódzkiego lotniska.Uruchomienie rejsów na Ukrainę zbiegło się w czasie ze zniesieniem niektórych restrykcji obowiązujących przy przekraczaniu granicy. Z jednej strony Ukraińcy mogą wjeżdżać na terytorium Polski bez konieczności posiadania wizy i okazywania pozwolenia na pracę lub karty pobytu. Z kolei podróżni odwiedzający Ukrainę nie muszą już poddawać się 10-dniowej kwarantannie po przybyciu do kraju o ile są zaszczepieni zatwierdzonym preparatem przeciw COVID-19.

Fot.: Igor Kuciel

Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama