easyJet reaguje na decyzję brytyjskiego rządu

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
21 września 2021 10:20
Brytyjski rząd już wkrótce zmieni zasady obowiązujące na granicy i złagodzi obostrzenia dla zaszczepionych pasażerów. Zniesienie niektórych restrykcji i wzrost popytu na podróże lotnicze zachęciły linię easyJet do zwiększenia oferowania na najpopularniejszych trasach wakacyjnych.
Reklama

Od 4 października br. w Wielkiej Brytanii (początkowo jedynie w Anglii) przestanie obowiązywać podział na zielone, pomarańczowe i czerwone oznaczenia państw w zależności od ryzyka transmisji wirusa. Najnowsza strategia brytyjskiego rządu zakłada wprowadzenie klarownego podziału na kraje bezpieczne (lista zielona) i niebezpieczne (lista czerwona). Ponadto pasażerowie podróżujący z państw niebędących na liście czerwonej oraz legitymujący się certyfikatem szczepień będą zwolnieni z obowiązku wykonywania testu przed przylotem do Anglii.

Najnowsza decyzja londyńskiego rządu, która wiąże się ze złagodzeniem obowiązujących zasad wjazdowych do Wielkiej Brytanii spotkała się z pozytywną reakcją wśród podróżnych, którzy zaczęli masowo rezerwować wyjazdy zagraniczne. Brytyjski przewoźnik niskokosztowy, easyJet, reaguje na rosnące zainteresowanie lotami i w najbliższych tygodniach zwiększy oferowanie na najpopularniejszych trasach dostępnych z Wielkiej Brytanii. Tylko w ostatnich dniach września br. linia wprowadzi do sprzedaży dodatkową pulę ponad 50 tys. miejsc na pokładach samolotów odlatujących do europejskich kurortów wypoczynkowych.


easyJet zauważa, że największym powodzeniem cieszą się obecnie hiszpańskie i portugalskie kierunki wakacyjne, tj. Alicante, Majorka, Teneryfa czy Faro. Wraz z uznaniem Turcji za kraj bezpieczny pod kątem transmisji wirusa wzrosło także zainteresowanie połączeniami z Wielkiej Brytanii do Dalamanu i Antalyi. Wielu brytyjskich turystów planuje już także wyjazdy sylwestrowo-noworoczne. Według danych easyJet najwięcej rezerwacji dotyczy rejsów z Manchesteru, Londynu Luton i Gatwick, Birmingham, Bristolu oraz Liverpoolu do Genewy w Szwajcarii. W szczycie sezonu zimowego przewoźnik będzie oferował ponad milion miejsc m.in. do Grenoble, Salzburga i Innsbrucka z myślą o pasażerach planujących aktywny wypoczynek w górach.

- Za każdym razem, gdy obostrzenia były znoszone dostrzegaliśmy nagły wzrost popytu na podróże lotnicze. Nie inaczej jest tym razem. Od kiedy rząd ogłosił decyzję o rezygnacji z podziału na trzy strefy działające na zasadzie sygnalizacji świetlnej, likwidacji testu przed wylotem dla zaszczepionych i usunięciu popularnych miejsc turystycznych z czerwonej listy zaobserwowaliśmy dużą aktywność wśród pasażerów. Brytyjczycy spragnieni są ostatnich słonecznych chwil, co potwierdzają liczne rezerwacje na październik. Dlatego też odpowiadamy zwiększonym oferowaniem na najpopularniejszych trasach wakacyjnych - powiedziała Sophie Dekkers, przedstawicielka easyJet.

Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama