Air Albania z nowym samolotem A320

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
15 września 2021 09:25
Narodowy przewoźnik Albanii pochwalił się nabyciem kolejnego samolotu. Tym samym flota Air Albania liczy już 3 maszyny: po jednym A319, A320 oraz B737.
Reklama

Air Albania rośnie w siłę, czego dowodem jest pozyskanie nowego samolotu. Choć przewoźnik wciąż jest ledwo dostrzegalny w środowisku lotniczym nawet na Bałkanach to przedstawiciele linii podkreślają, że mają ambitne plany oraz perspektywę dużego udziału w albańskim rynku. Egzemplarz, który wzbogaci flotę Air Albania to samolot A320 o znakach rejestracyjnych ZA-BBC i nazwie "Naimi". Pozostałe maszyny to A319 ("Lasgushi") oraz B737 ("Migjeni"). Nazwy dla samolotów inspirowane są imionami zasłużonych Albańczyków.


- Naimi będzie operowała na naszych wszystkich trasach obejmujących Bałkany, Europę oraz Turcję. Chciałbym podziękować wszystkim partnerom za ich współpracę oraz pracownikom za ich zaangażowanie i ciężką pracę na rzecz rozwoju linii - powiedział Sinan Dilek, dyrektor generalny Air Albania.

Przewoźnik, którego głównym udziałowcem jest Turkish Airlines, oferuje bezpośrednie rejsy z dwóch albańskich lotnisk. Ze stolicy kraju Tirany można polecieć do Stambułu, Rzymu Fiumicino, Mediolanu Malpensa, Bolonii, Bergamo, Pizy, Werony, Frankfurtu oraz Londynu Stansted. Z kolei z graniczącego z Kosowem, niewielkiego miasteczka Kukes można na pokładzie linii Air Albania polecieć do Zurychu oraz Stambułu. W sumie przewoźnik ma w swojej ofercie 11 połączeń do pięciu państw.
Reklama
Pasazer.com na Facebooku
...wczytuję...

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama