Ostatni A380 Lufthansy opuszcza Frankfurt

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
14 września 2021 10:20
1 komentarz
Samolot A380 w malowaniu Lufthansy przestanie być regularnie widywany na lotnisku we Frankfurcie. Ostatni egzemplarz należący do niemieckiego przewoźnika powinien opuścić Niemcy w ciągu kilku najbliższych godzin.
Reklama

W ciągu kilku najbliższych godzin Lufthansa pożegna, przynajmniej na jakiś czas, swój ostatni egzemplarz A380. Samolot o znakach rejestracyjnych D-AIMH opuści Frankfurt i uda się w kierunku hiszpańskiego lotniska w Teruel w Aragonii, które specjalizuje się w przechowywaniu uziemionych maszyn. Niewykluczone, że będzie to ostatni lot dwupoziomowego A380 Lufthansy w historii, gdyż dyrektor generalny niemieckiego przewoźnika Carsten Spohr nie widzi maszyny we flocie linii, która ma opierać się na rozwiązaniach ekologicznych i ekonomicznych. Kilkunastoletnie, czterosilnikowe samoloty A380 mają zostać zastąpione przez maszyny nowej generacji tj. A350 czy B787.


Maszynę D-AIMH wyprodukowano w 2010 roku. Samolot trafił do floty Lufthansy w połowie 2011 roku i od tamtej pory był wykorzystywany na najpopularniejszych trasach dalekiego zasięgu. W powietrzu maszyna, która ostatni lot zrealizowała ponad półtora roku temu, spędziła niespełna 40 tysięcy godzin. Ostatni A380 Lufthansy będzie 22 gigantem stacjonującym na lotnisku w Teruel i dołączy do pokaźnej floty podniebnych olbrzymów należących do British Airways, Air France i Etihad oraz jedenastu pozostałych A380 niemieckiego przewoźnika. Dwa kolejne można znaleźć we francuskim mieście Tarbes.
Reklama

Ostatnie komentarze

kidloco 2021-09-14 23:37   
kidloco - Profil kidloco
Ekologicznie, to byłoby je zamortyzować, latając nimi jeszcze z 30 lat, zamiast produkując wciąż nowe maszyny
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama