Wizz Air przywróci pensje pilotów do poziomu sprzed pandemii

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
13 września 2021 12:01
1 października 2021 r. Wizz Air przywróci pensje pilotów do poziomu sprzed pandemii COVID-19. Tym samym jest jedną z pierwszych linii, które zakończyły tymczasowe cięcia płac pilotów.
Reklama

Ogłoszenie zbiega się z rozpoczęciem największej w historii rekrutacji dla pilotów i personelu pokładowego, będącej częścią ambitnej strategii rozwoju linii. Wizz Air planuje zatrudnić 200 pilotów i 800 członków personelu pokładowego do grudnia 2021 roku. W ciągu najbliższych 10 lat, w związku z potrojeniem wielkości swojej floty do 500 samolotów Airbus, linia chce utworzyć tysiące nowych miejsc pracy. Aby obsadzić powstałe stanowiska, będzie zatrudniać średnio 2000 pracowników rocznie, aż do 2030 roku.

Od marca 2020 roku linia otworzyła 18 nowych baz i dodała ponad 300 tras do siatki połączeń, działając w Europie i poza nią. Obecnie przewoźnik obsługuje ponad 100 proc. zdolności przewozowej sprzed pandemii na ponad 1000 trasach do 197 miejsc w 49 krajach.


- Bez wątpienia miniony rok był ogromnym wyzwaniem dla branży, ale dziś z dumą możemy ogłosić, że jesteśmy jedną z pierwszych linii lotniczych, które przywracają pensje pilotów do poziomu sprzed pandemii. Dziękujemy każdemu z naszych pracowników za nieustające zaangażowanie i wytrwałość, którą wykazują od marca 2020 roku. Jako że stale koncentrujemy się na zrównoważonym rozwoju, w nadchodzących latach czekamy na tysiące nowych kandydatów, którzy dołączą do naszej powiększającej się rodziny - mówi Michael Delehant, wiceprezes wykonawczy i dyrektor ds. operacyjnych.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama