Wizz Air zamówi wkrótce ponad 100 samolotów

Jakub Kolanko - Profil Jakub Kolanko
13 września 2021 09:00
Węgierskie tanie linie lotnicze negocjują z Airbusem zakup co najmniej 100 nowych odrzutowców. Kontrahenci konsekwentnie odmawiają jednak komentarza do tych doniesień medialnych.
Reklama

Węgierska linia lotnicza Wizz Air negocjuje z europejskim producentem samolotów Airbus zakup co najmniej 100 wąskokadłubowych odrzutowców – poinformował Reuters, powołując się na swoje źródła w branży.

Rozmowy o nowych samolotach dla taniego przewoźnika miały rozpocząć się już kilka miesięcy temu. Jak uważa Reuters, rozmowy pomiędzy Wizz Airem i Airbusem miały zakończyć się latem tego roku, jednak obie strony nie są jeszcze gotowe do ogłoszenia zawartego kontraktu.


Umowa z europejskim producentem lotniczym ma dotyczyć „co najmniej 100 maszyn”. Wizz Air, który oczekuje obecnie na dostawę 232 samolotów produkcji Airbusa, odmówił komentarza w tej sprawie. Podobnie postąpili przedstawiciele Airbusa dodając, że zawsze rozmawiają ze swoimi klientami, jednak nigdy nie komentują takich doniesień.

Zainteresowanie Wizz Air nowymi samolotami miało pojawić się kilka miesięcy temu, wraz z pomysłem przejęcia przez węgierskiego przewoźnika brytyjskich linii lotniczych easyJet, o czym kilka dni temu niezależnie poinformowały Reuters i Bloomberg. Ostatecznie easyJet odrzucił ofertę kupna od Wizz Air i zdecydował się na zebranie dodatkowych 1,7 mld dolarów poprzez emisję nowych akcji, co ma umożliwić brytyjskiemu przewoźnikowi wyjście z koronakryzysu na własną rękę. Wydaje się jednak, że pomimo nieudanego przejęcia easyJet, Wizz Air nie rezygnuje z pozyskania dodatkowych samolotów od Airbusa.

Fot.: materiały prasowe, Wizz Air
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama