British Airways rozwija krajową siatkę połączeń

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
13 września 2021 09:30
Brytyjski przewoźnik ogłosił, że w najbliższym czasie planuje rozwinąć lokalną siatkę połączeń. British Airways przedłuży realizację lotów z Belfastu do Exeter, Glasgow i Leeds oraz uruchomi połączenie do Birmingham.
Reklama

British Airways w sezonie letnim wykonywał bezpośrednie rejsy ze stolicy Irlandii Północnej do Exeter na południu Anglii, Glasgow i Leeds. W związku z dużym zainteresowaniem lotami przewoźnik postanowił przedłużyć ich realizację przynajmniej na okres zimowy, czyli do końca marca przyszłego roku. Ponadto linia uruchomi połączenie z Belfastu do Birmingham, drugiego największego miasta w Wielkiej Brytanii. Lotnisko w Belfaście z pewnością jest jednym z większych wygranych ostatniej decyzji British Airways.

- Brytyjski przewoźnik jest obecny na naszym lotnisku od wielu lat. Jego najnowsze rejsy regionalne zostały znakomicie przyjęte przez naszych pasażerów, którzy doceniają dobrej jakości produkt oferowany przez British Airways. Rozwój siatki połączeń z Belfastu jest fantastyczną wiadomością dla wszystkich tych, którzy z wyprzedzeniem planują zimowe wakacje i krótkoterminowe wypady do Birmingham, Exeter, Glasgow i Leeds. Korzystne i wygodne godziny lotów będą także dobrą opcją dla klientów biznesowych - powiedziała Katy Best, dyrektor lotniska w Belfaście.


Połączenie do Exeter realizowane będzie cztery razy w tygodniu, do Glasgow aż trzynaście, a do Leeds dziesięć razy w ciągu tygodnia. Z kolei rotacja do Birmingham wykonywana będzie dwa razy dziennie, a w czwartki i piątki nawet trzy razy. Rejsy obsługiwane są przez filię British Airways CityFlyer przy wykorzystaniu ich samolotów Embraer 190.

- Ten rok pokazał jak bardzo klienci chcą bezpośrednich połączeń po Wielkiej Brytanii. Rozszerzając naszą brytyjską siatkę połączeń, odpowiadamy na nieustannie rosnące zainteresowanie lotami, które zaobserwowaliśmy w ostatnich miesiącach - zakończył Tom Stoddart, dyrektor zarządzający British Airways CityFlyer.

Poza rejsami krajowymi, British Airways zaoferuje także nowości międzynarodowe. Linia poleci z Londynu City oraz Southampton do Salzburga w Austrii. Trasa ze stolicy Wielkiej Brytanii obsługiwana będzie dwa razy tygodniowo (piątki, soboty), natomiast z brytyjskiego miasta portowego raz w tygodniu (sobota). Oba połączenia w rejon Alp wystartują w połowie grudnia br. stwarzając nowe możliwości dla miłośników sportów zimowych.

Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama