Modlin: W sierpniu ponad dwa razy więcej pasażerów

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
09 września 2021 14:50
Sierpień to do tej pory najlepszy miesiąc 2021 roku. Z usług Portu Lotniczego skorzystało blisko 220 tysięcy pasażerów. W sierpniu z usług Portu Lotniczego Warszawa/Modlin skorzystało 219 tys. podróżnych. To wzrost aż o 104,7 proc. w stosunku do sierpnia 2020.
Reklama

Statystyki Warszawa-Modlin (WMI)
- Z każdym miesiącem widzimy jak w szybkim tempie odbudowuje się ruch pasażerski w naszym Porcie. Odnotowany w sierpniu wolumen ruchu stanowił już 72,5% poziomu ruchu z sierpnia 2019 roku. Bezsprzecznie, do tak dobrych wyników przewozowych przyczyniła się bardzo bogata oferta połączeń lotniczych na naszym lotnisku, w tym tych typowo wakacyjnych. Przewidujemy, że przy utrzymaniu się obecnego trendu wzrostu, w przyszłym roku będziemy mogli cieszyć się z wyników porównywalnych do tych sprzed pandemii - mówi Leszek Chorzewski – p.o. Prezesa Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa-Modlin.

Lotnisko modli rozwija także swoją siatkę połączeń poprzez uruchamianie nowych kierunków, jak i wzrost liczby połączeń na istniejących trasach. W sierpniu br. pasażerowie mogli korzystać z oferty ponad 170 połączeń tygodniowo na 53 kierunkach europejskich i pozaeuropejskich.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama