British Airways: Co z lotami z Gdańska i Wrocławia na Heathrow?

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
09 września 2021 08:55
Zapowiadane bezpośrednie połączenia z Gdańska i Wrocławia do Londynu Heathrow nie wystartowały zgodnie z planem. Wedle nieoficjalnych informacji mają ruszyć w przyszłym roku.
Reklama

W kwietniu br. British Airways poinformowało o włączeniu do Gdańska i Wrocławia do swojej siatki połączeń. Brytyjska linia miała zainaugurować bezpośrednie rejsy z Pomorza i Dolnego Śląska na jedno z największych lotnisk na świecie. Uruchomienie obu tras na londyńskie lotnisko Heathrow powinno było nastąpić w pierwszych dniach lipca.

Rotacja z Gdańska miała być realizowana trzy razy tygodniowo, z Wrocławia dwukrotnie w ciągu tygodnia, a ostatnie loty były wstępnie zaplanowane do 26 września, czyli za niespełna trzy tygodnie.

Podróżni zainteresowani bezpośrednimi połączeniami na Heathrow z dwóch polskich portów regionalnych na próżno wyszukiwali samolotów w malowaniu British Airways na płytach lotnisk. Ani w Gdańsku, ani we Wrocławiu maszyny przewoźnika się nie zameldowały, choć od ponad dwóch miesięcy powinny regularnie wykonywać tam swoje operacje lotnicze. W ostatniej chwili linie British Airways postanowiły zmienić plany i wstrzymać start regularnych lotów do Gdańska i Wrocławia. Przewoźnik uzasadnia swoją decyzję przedłużającymi się obostrzeniami w podróżowaniu między Unią Europejską a Wielką Brytanią oraz restrykcyjnymi przepisami wjazdowymi do Stanów Zjednoczonych, dokąd wybierało się wielu pasażerów podróżujących z przesiadką przez Heathrow.


- Ze względu na przedłużające się w Wielkiej Brytanii restrykcje dla podróżujących, linie British Airways wprowadziły korekty w swoich planach dotyczących nowych połączeń i zdecydowały się przesunąć na późniejszy termin start połączenia z Wrocławia na londyńskie lotnisko Heathrow. Wpływ na to miał również fakt, że ruch na trasach do Stanów Zjednoczonych, z tranzytem właśnie przez Heathrow, funkcjonuje tylko w ograniczonej formie. Dalsze plany przewoźnika zależą od sytuacji - powiedziała nam Monika Półtorzycka-Jon, menadżer ds. marketingu i PR wrocławskiego lotniska, jednocześnie dodając, że start połączeń zarówno z Wrocławia jak i z Gdańska został odroczony w czasie przynajmniej do przyszłego roku.

Szczegóły dalszych decyzji podejmowanych przez British Airways nie są znane. Miejmy nadzieję, że niebawem rejsy z Pomorza i Dolnego Śląska na Heathrow wrócą do siatki połączeń, a podróżni z obu lotnisk wreszcie będą mogli skorzystać z usług brytyjskiego przewoźnika. Obecność British Airways byłaby impulsem do dalszego rozwoju obu portów, a opcje przesiadkowe w Londynie znacząco wzbogaciłyby możliwości podróżnych.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama