Afganistan: Powrót lotów krajowych

Jakub Kolanko - Profil Jakub Kolanko
07 września 2021 10:29
Aby pokazać że kraj wraca do normalności, talibowie doprowadzili do wznowienia pierwszych krajowych lotów komercyjnych w Afganistanie.
Reklama

Afgańskie linie lotnicze Ariana Afghan Airlines ogłosiły wznowienie lotów krajowych z Kabulu. Przewoźnik poinformował w mediach społecznościowych, że trasy z Kabulu do Heratu, Mazar-Sharif i Kandahar zostały w przeciągu ostatnich dni wznowione. Linia lotnicza planuje wykonywać po jednym rejsie dziennie z Kabulu do wszystkich obsługiwanych obecnie afgańskich miast.

Loty Ariana Afghan Airlines są pierwszymi komercyjnymi krajowymi rejsami po przejęciu kontroli nad stolicą przez talibów. Kam Air, inny afgański przewoźnik także planuje wznowić loty krajowe, jednak nie jest pewne kiedy to nastąpi.


Po wycofaniu się amerykańskich wojsk operacje na międzynarodowym lotnisku w Kabulu zostały wznowione dzięki pomocy z Kataru – rząd tego kraju wysłał do Kabulu zespół techników, którzy pomogli przywrócić funkcjonowanie lotniska. Jak uważa afgańska opinia publiczna, ponowne otwarcie portu lotniczego w Kabulu było dla talibów priorytetem, ponieważ dzięki temu chcą oni pokazać, że po nagłym przejęciu władzy, stolica i cały kraj wracają do normalnego życia.

Fot.: materiały prasowe, Wikimedia Commons
Reklama
W tym temacie przeczytasz
Brak wiadomości
Pasazer.com na Facebooku
...wczytuję...

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama