Szczecin: Wracają loty do Norwegii i na Ukrainę

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
07 września 2021 09:05
Za niespełna dwa miesiące Wizz Air przywróci do szczecińskiej siatki połączeń kolejne dwa kierunki. Węgierski przewoźnik znów poleci z Goleniowa do Lwowa i Stavanger.
Reklama
Lotnisko im. NSZZ Solidarności odzyska już wkrótce kolejne połączenia, których realizacja została wstrzymana na czas pandemii COVID-19 i rygorystycznych obostrzeń w podróżowaniu. Od 1 listopada br. pierwszy samolot Wizz Air odleci po długiej przerwie do Lwowa na Ukrainie. Loty odbywać się będą dwa razy w tygodniu (poniedziałki i piątki). Wylot w kierunku wschodnim przewidziany jest na godziny przedpołudniowe.


Dzień później pierwsi pasażerowie odlecą z Goleniowa do położonego na południowo-zachodnim wybrzeżu Norwegii Stavanger. Od 2 listopada rotacja ta realizowana będzie dwa razy tygodniowo (wtorki oraz soboty) w godzinach południowych. Przywrócenie rotacji do Lwowa i Stavanger za niespełna dwa miesiące sprawi, że w zachodniopomorskiej siatce Wizz Aira znajdą się w sumie cztery kierunki. Węgierski przewoźnik już teraz wykonuje rejsy na dwóch innych norweskich kierunkach: do Bergen i Oslo Torp.

Wizz Air i Ryanair przywróciły tym samym wszystkie zaplanowane na najbliższy czas operacje z Goleniowa. Ze szczecińskiego lotniska, poza wspomnianymi już rotacjami węgierskiej linii, można polecieć także do Dublina, Liverpoolu, Londynu Stansted oraz Krakowa. Z kolei LOT po sezonie letnim zawiesi połączenia do chorwackiej Rijeki i podkarpackiego Rzeszowa pozostawiając jedynie regularne rejsy do Warszawy. Wciąż nie wiadomo czy i kiedy do Szczecina wróci Norwegian oraz SAS. Skandynawscy przewoźnicy wykonywali przed pandemią bezpośrednie loty do (odpowiednio) Oslo Gardermoen i Kopenhagi.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklamadorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy