Katowice: Nowy kierunek czarterowy do ZEA

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
06 września 2021 10:45
Katowickie lotnisko poinformowało o uruchomieniu kolejnego połączenia czarterowego ze stolicy województwa śląskiego. Enter Air poleci do Fudżajry w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.
Reklama

Już wkrótce port lotniczy w Pyrzowicach zyska kolejne połączenie. W połowie listopada br. pierwszy samolot odleci z Katowic do Fudżajry w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Położona nad Zatoką Omańską Fudżajra jest stolicą jednego z siedmiu emiratów. Choć miasto zamieszkuje jedynie 60 tys. osób, bliskość Oceanu Indyjskiego, słoneczna pogoda i piaszczyste plaże przyciągają do kurortu wielu turystów z całego świata każdego roku. Inauguracyjny lot ze Śląska odbędzie się 17 listopada, a ostatni rejs zaplanowany jest na 4 maja 2022 roku. Czarterowe połączenie z Katowic do Zjednoczonych Emiratów Arabskich będzie realizowane przy współpracy z biurem podróży Rainbow Tours za pośrednictwem polskiej linii Enter Air. Przewoźnik dysponuje flotą 26 samolotów krótkiego i średniego dystansu z rodziny B737.


Ruch czarterowy odpowiedzialny jest za przeważającą większość operacji lotniczych wykonywanych z katowickiego lotniska. Do lipca przez Pyrzowice przewinęło się blisko 850 tys. pasażerów od początku bieżącego roku, z czego ponad 550 tys. podróżnych wybrało właśnie połączenia czarterowe.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama