Armenia z nową narodową linią. Pomoże kapitał z ZEA

Jakub Kolanko - Profil Jakub Kolanko
03 września 2021 10:00
Dzięki współpracy Armeńskiego Funduszu Interesów Narodowych z Air Arabia Group, Armenia będzie mieć swojego narodowego przewoźnika lotniczego. Fly Arna ma wystartować w sezonie letnim 2022.
Reklama

Armeński Fundusz Interesów Narodowych (ANIF) wraz z Air Arabia Group ogłosiły w środę (1.09), że nowa narodowa linia lotnicza Armenii, która zostanie uruchomiona w formie spółki joint venture, zostanie nazwana Fly Arna. Nazwę wybrał zarząd spółki spośród ponad 500 sugestii otrzymanych w odpowiedzi na ogłoszony w lipcu 2021 r. konkurs – słowo „Arna” ma wywodzić się od nazwy „ARmenian National Airlines”.

Dziękuję wszystkim za aktywny udział w konkursie. Jest to zarówno inspirujące, jak i oznacza udaną wspólną wizję przedsięwzięcia, do którego wszyscy dążymy w ramach projektu nowego przewoźnika dla Armenii. Pomimo obecnych wyzwań związanych z pandemią koronawirusa, jesteśmy pewni, że Fly Arna ma szansę na znalezienie się na zwycięskiej propozycji, która przyniesie korzyści całemu narodowi – powiedział David Papazian, dyrektor generalny ANIF.

Fly Arna będzie operować jako tania linia lotnicza, której bazą będzie międzynarodowy port lotniczy Zvartnots w Erywaniu. Spółka będzie ubiegać się o certyfikat przewoźnika lotniczego (AOC) w najbliższych tygodniach. Dotychczas nie podano szczegółów na temat daty pierwszego lotu, kierunków oraz floty, jednak wiadomo że rejsy Fly Arna ruszą najprawdopodobniej w lecie przyszłego roku.


Nazwa nowego przewoźnik odzwierciedla aspiracje Armenii i jest wynikiem ogólnokrajowego konkursu, co podkreśla, że priorytetowo traktujemy zdanie społeczności tego kraju. Fly Arna wyznaczy początek nowej ery dla sektora lotniczego Armenii, a także stworzy znaczącą wartość dla gospodarki, stymulując rozwój w wielu dziedzinach – skomentował Adel Al Ali, dyrektor generalny Air Arabia Group.

ANIF i Air Arabia Group ogłosiły porozumienie i chęć współpracy w sprawie uruchomienia nowej narodowej linii lotniczej Armenii w lipcu 2021 r. Przewoźnik ma przyczynić się do rozwoju sektora turystyki, hotelarstwa i podróży służbowych w Armenii. Obecnie Air Arabia Group poszukuje członków personelu pokładowego, pilotów oraz osób na stanowiska administracyjne mających rozpocząć wkrótce pracę dla Fly Arna.

Fot.: materiały prasowe, Wikimedia Commons
Reklama
W tym temacie przeczytasz
Brak wiadomości
Pasazer.com na Facebooku
...wczytuję...

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama