Współpraca ULC i Akademii Wojskowej w Dęblinie

Jakub Kolanko - Profil Jakub Kolanko
3 września 2021 08:11
Urząd Lotnictwa Cywilnego oraz Lotnicza Akademia Wojskowa w Dęblinie rozpoczeły współpracę w zakresie zarządzania bezpieczeństwem w lotnictwie cywilnym Rzeczypospolitej Polskiej.
Reklama
W czwartek (2.09) w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego (ULC) podpisano porozumienie o współpracy w zakresie zarządzania bezpieczeństwem w lotnictwie cywilnym Rzeczypospolitej Polskiej pomiędzy Urzędem Lotnictwa Cywilnego a Lotniczą Akademią Wojskową w Dęblinie (LAW) – poinformował ULC.

Porozumienie z ramienia ULC podpisał Piotr Samson, prezes urzędu, natomiast LAW reprezentował Krzysztof Cur, rektor-komendant Akademii. ULC i LAW zadeklarowały chęć wspólnego działania na rzecz zapewnienia wysokiego poziomu bezpieczeństwa w lotnictwie cywilnym oraz dzielenia się ze środowiskiem lotniczym najlepszymi praktykami i doświadczeniami z obszaru zapewnienia bezpieczeństwa w operacjach lotniczych.


Wymiana informacji, współpraca w zakresie tworzenia ekspertyz, wspólna organizacja warsztatów i konferencji oraz spotkań grup roboczych sprzyjać będą stałemu podnoszeniu świadomości i propagowaniu dobrych praktyk w obszarze bezpieczeństwa. Jak podkreślił prezes ULC, Urząd pozytywnie ocenia dotychczasową działalność i aktywność LAW w sferze bezpieczeństwa lotniczego, a zawarte porozumienie ma jeszcze bardziej zacieśnić dotychczasową współpracę oraz poszerzyć jej obszary.

Fot.: materiały prasowe, Wikimedia Commons

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy