Ostatni egzemplarz A380 dla Emirates

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
02 września 2021 11:16
W tym roku linie Emirates otrzymają trzy kolejne samoloty Airbus A380. Ostatni z zamówionych egzemplarzy zasili flotę przewoźnika w listopadzie – pierwotnie termin dostawy planowano dopiero na czerwiec 2022 r.
Reklama

We wszystkich trzech nowych A380 znajdzie się kabina klasy ekonomicznej premium, a także najnowsze wykończenia wnętrz i elementy wyposażenia, m.in. prywatne kabiny i prysznice Shower Spa, salon pokładowy, fotele rozkładane do pozycji leżącej w klasie biznes oraz ekrany osobiste, na których pasażerowie we wszystkich klasach mogą oglądać filmy i programy z oferty systemu rozrywki pokładowej.

W wyniku dostaw w listopadzie flota Emirates będzie liczyć łącznie 118 A380, w tym sześć samolotów w konfiguracji czteroklasowej z miejscami w klasie ekonomicznej premium.

Uzgodniliśmy z firmą Airbus przyspieszenie dostawy pozostałych samolotów A380 i zabezpieczyliśmy środki na te egzemplarze. Dodatkowo nowe samoloty zwiększą liczbę miejsc w szczególnie popularnej klasie ekonomicznej premium, którą planujemy wprowadzić w pełnym zakresie w nadchodzących miesiącach – powiedział Tim Clark, prezes linii Emirates.


Przez kolejne dwie dekady linie Emirates pozostaną największym użytkownikiem tego przestronnego i nowoczesnego samolotu, a poprzez nieustanne inwestycje w doskonalenie naszego produktu i usług będziemy dokładać wszelkich starań, żeby A380 cieszył się niesłabnącą popularnością wśród klientów – dodał Clark.

W związku ze stopniowym znoszeniem ograniczeń w przemieszczaniu się dzięki kampanii szczepień przeciwko COVID-19 na całym świecie w październiku linie Emirates przywrócą loty A380 na kilkunastu popularnych trasach między Dubajem a Ammanem, Kairem, Düsseldorfem, Frankfurtem, Kantonem, Londynem-Heathrow, Los Angeles, Manchesterem, Mauritiusem, Moskwą, Monachium, Nowym Jorkiem-JFK, Paryżem, Toronto, Wiedniem, Waszyngtonem i Zurychem.

Samoloty A380 w konfiguracji czteroklasowej obecnie latają do Londynu (Heathrow) i Paryża (Roissy-Charles de Gaulle). W tej chwili przewoźnik oferuje miejsca w klasie ekonomicznej premium z wygodnymi, luksusowymi fotelami pokrytymi skórą w kolorze kremowym w ramach podwyższenia klasy podróży wybranym klientom. Bilety w pozostałych klasach na pokładzie A380 Emirates (pierwszej, biznes i ekonomicznej) można zarezerwować na stronie emirates.com lub w biurach podróży.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama