Wizz Air wprowadza obowiązkowe szczepienia dla swoich pracowników

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
01 września 2021 15:46
Od 1 grudnia 2021 roku szczepienia przeciw COVID-19 - lub w szczególnych przypadkach regularne testy antygenowe/PCR - będą obowiązkowe dla wszystkich załóg Wizz Aira.
Reklama

Wizz Air, będąc społecznie odpowiedzialną linią lotniczą, wdraża tę politykę w ramach zobowiązania do ochrony zdrowia i bezpieczeństwa pasażerów i załóg, a także do wspierania sprawnego i nieprzerwanego realizowania lotów w perspektywie długoterminowej, przekonuje przewoźnik w komunikacie prasowym przesłanym do naszej redakcji.

Linia wprowadza szczepienia przeciw COVID-19 dla wszystkich swoich załóg lotniczych i pokładowych – lub regularne testy antygenowe/PCR w szczególnych przypadkach – w odpowiedzi na wyniki badań, które wskazują na ich skuteczność jako najlepszą dostępną formę ochrony przed COVID-19.


Na początku pandemii, Wizz Air był pionierem we wprowadzaniu restrykcyjnych środków bezpieczeństwa i higieny, aby chronić zarówno pasażerów, jak i załogi, zapewniając możliwie najlepsze warunki sanitarne i wspierając zachowywanie dystansu fizycznego. W miarę trwania pandemii, Wizz Air jest jedną z pierwszych europejskich linii lotniczych, które w dalszym ciągu wzmacniają stosowane środki ochronne, dzięki polityce realizowanej we współpracy z lokalnymi władzami i instytucjami ochrony zdrowia w bazach Wizz Air. Ponieważ rządy coraz częściej wymagają dowodów szczepień dla załóg, w ramach krajowych wymogów wjazdowych, znaczenie załóg zaszczepionych przeciwko COVID-19 jest kluczowe.

- W Wizz Air naszym priorytetem jest zdrowie i bezpieczeństwo naszych pasażerów i pracowników. Mamy obowiązek chronić załogę i pasażerów na pokładzie poprzez łagodzenie ryzyka COVID-19, a szczepienia odgrywają w tym kluczową rolę - mówi József Váradi, prezes Wizz Air Group.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama