Kraków: W sierpniu 50 proc. wzrost ruchu

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
01 września 2021 11:26
W sierpniu z usług krakowskiego lotniska skorzystało prawie 463 tys. pasażerów, czyli o 50 proc. więcej w stosunku do sierpnia 2020 roku.
Reklama
Statystyki Kraków (KRK)
 
- Pierwszy dzień roku szkolnego to najlepszy czas na podsumowanie wakacji w Kraków Airport. Na krakowskim lotnisku ponownie słychać wiele języków z całego świata co pozwala cieszyć się, że odnowiony ruch pasażerski wpłynie pozytywnie na odbudowę potencjału turystycznego i gospodarczego Krakowa i Małopolski - powiedział Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport. - Wierzymy, że kolejne miesiące przyniosą dalszą, konsekwentną odbudowę siatki połączeń, choć wszyscy zdajemy sobie sprawę, ile jeszcze wyzwań przez nami. Do Kraków Airport powrócili w sierpniu tacy przewoźnicy jak: British Airways z połączeniem Kraków - Londyn Heathrow, a także Scandinavian Airlines do Kopenhagi. We wrześniu zapowiadany jest powrót połączenia Wizz Air do Kutaisi - dodał.

Już od 31 października w sezonie Zima 2021/2022 Ryanair uruchomi połączenie z Krakowa do Ankony. Do niezwykłego miasta nad Adriatykiem będzie można polecieć dwa razy w tygodniu – w czwartki i niedziele. Z Krakowa do Budapesztu także dzięki Ryanair będziemy podróżować od 1 listopada w poniedziałki, środy i piątki oraz do Lille także od 1 listopada, dwa razy w tygodniu: w poniedziałki i piątki. Od 31 października linia lotnicza Ryanair uruchomi również nowe połączenie do Newcastle, jednego z największych miast w północno-wschodniej Anglii.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklamadorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy