Lufthansa wprowadzi obowiązkowe szczepienia załóg

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
01 września 2021 10:35
Coraz więcej przewoźników wprowadza obowiązek szczepień wśród swoich pracowników. Kolejną linią, która zdecydowała się na taki krok jest niemiecka Lufthansa. Przewoźnik nie widzi bez tego przyszłości lotów międzynarodowych.
Reklama

Niedawno informowaliśmy o decyzji władz szwajcarskiej linii SWISS, która będzie wymagała pełnego zaszczepienia przeciw COVID-19 od pracowników. Przewoźnik zamierza wprowadzić ten obowiązek już 15 listopada br. I choć początkowo wydawało się, że w ślady SWISS nie pójdzie Lufthansa, po kilku dniach także niemiecka linia dołączyła do coraz większego grona przewoźników lotniczych wymagających szczepienia.

Przedstawiciele Lufthansy zaznaczają, że obecna sytuacja nie pozostawia branży lotniczej wyboru, a obowiązkowa wakcynacja wśród załóg jest jedynym sposobem na szybki powrót do normalności. Wiele państw nieustannie wymaga przy przekraczaniu granicy testów od personelu pokładowego w przypadku braku zaszczepienia, a to z kolei może generować dodatkowe koszty obciążające przewoźnika.

W środowisku lotniczym coraz częściej mówi się o konieczności szczepień nie tylko załóg ale także pasażerów. Rząd Kanady planuje umożliwić podróżowanie transportem powietrznym jedynie osobom w pełni zaszczepionym najpóźniej pod koniec października br. Lufthansa zapewnia jednak, że w najbliższym czasie z pewnością nie wprowadzi tego kontrowersyjnego rozwiązania.

Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama