Ryanair wycofuje się z Belfastu. Połączenia straci także Polska

Jakub Kolanko - Profil Jakub Kolanko
25 sierpnia 2021 08:36
1 komentarz
Skonfliktowana z brytyjskim rządem irlandzka tania linia lotnicza zrezygnowała nagle z obsługi wszystkich swoich tras z dwóch lotnisk obsługujących Belfast.
Reklama

Przedstawiciele irlandzkiego taniego przewoźnika podjęli nagłą decyzję o anulowaniu wszystkich lotów do Irlandii Północnej – poinformował jako pierwszy The Telegraph.

Ryanair rezygnuje z rejsów za równo na lotnisko Belfast–International oraz Belfast–City. Przewoźnik oskarża brytyjski rząd o nieustępliwość co do kwestii zmniejszenia lub zawieszenia podatku lotniczego, który w Wielkiej Brytanii jest jednym z najwyższych na świecie – wynosi 26 funtów od pasażera na lotach krótkodystansowych oraz 150 funtów w przypadku rejsów długodystansowych. Jak sugeruje jednak BBC, prawdziwym powodem rezygnacji Ryanaira z obecności w Irlandii Północnej nie jest konflikt z rządem, a bardzo niski popyt na podróże na pokładzie taniego przewoźnika.


To rozczarowanie, że Ryanair zdecydował się od końca października zawiesić operacje z Irlandii Północnej, jednak spodziewaliśmy się takiego kroku i dlatego już od pewnego czasu prowadziliśmy rozmowy z innymi linami lotniczymi na temat pojawienia się na naszym lotnisku. To trudny czas dla branży lotniczej, w którym pasażerowie potrzebują stabilizacji i zaufania – brzmi komunikat prasowy wydany przez lotnisko Belfast–International.

Na lotnisku Belfast–City Ryanair zamknie we wrześniu wszystkie swoje wakacyjne połączenia do Hiszpanii, Portugalii oraz Włoch, a lotnisko International, oprócz kierunków typowo wakacyjnych, straci także połączenia z Warszawą–Modlinem, Krakowem oraz Gdańskiem. Jak zauważył opisujący sprawę irlandzki serwis RTE, jedynie Kraków nie straci lotów do z Belfastu, ponieważ na tej trasie lata także easyJet.

Fot.: materiały prasowe, Ryanair
Reklama

Ostatnie komentarze

dareck 2021-08-25 12:55   
dareck - Profil dareck
BBC sugeruje, że powodem jest "bardzo niski popyt na podróże na pokładzie taniego przewoźnika" - to zupełnie jak kilka lat temu LOT argumentował brak potrzeby otwierania bezpośredniego połączenia GDN-KRK, bo nie było chętnych na jego loty po 1200zł, a teraz proszę - wystarczyło urealnić ceny i popyt wystarcza również na zapełnienie samolotów Ryanaira na tej samej trasie :)
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama