15 października włoska ITA zainauguruje działalność

Blanka Flis - Profil Blanka Flis
19 sierpnia 2021 12:22
Włoski Urząd Lotnictwa Cywilnego (ENAC) wydał w środę (18.08) pozwolenie nowemu narodowemu przewoźnikowi ITA (Italia Transporto Aero), który zastąpi Alitalię.
Reklama

ITA zacznie wykonywać loty od 15 października. Nowy operator ma zatrudnić część spośród pracowników Alitalii. Obecnie dla Alitalii pracuje 11 tys. osób, z których 7 tys. przebywa na tymczasowym urlopie. Linia rozpocznie działalność z flotą początkowo 52 samolotów, która zostanie zwiększona do 78 samolotów w 2022 r. oraz do 105 samolotów do końca 2025 r.

W tym roku ITA ma zatrudnić niespełna 3 tys. pracowników, a w planach jest zatrudnienie nawet 5,7 tys. do 2025 r. Samoloty włoskiej linii zaczną latać początkowo na 61 trasach, a w 2025 r. liczba ta wzrośnie do 89 tras.


- ITA może wystartować już we październiku - powiedział Pierluigi Di Palma, prezes ENAC wyrażając nadzieję, że działanie nowego przewoźnika przyczyni się do przezwyciężenia kryzysu i będzie stanowić nowy motor napędowy dla włoskiego lotnictwa.

Start Italia Trasporto Aereo, jest następstwem wielokrotnego ratowania przez państwo przynoszącego straty, dotychczasowego przewoźnika Alitalia i przeciągających się negocjacji z Komisją Europejską w sprawie funduszy ratunkowych.

- Dzięki ITA narodziła się nowa, ważna włoska linia lotnicza o znaczących perspektywach wzrostu, która będzie w stanie konkurować na rynku krajowym i międzynarodowym - mówi Enrico Giovannini, minister transportu Włoch.


Reklama
Tagi
ita start enac

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama