British Airways omija afgańską przestrzeń powietrzną

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
16 sierpnia 2021 13:44
Niestabilna sytuacja w Afganistanie zmusza światowych przewoźników do reorganizacji niektórych połączeń lotniczych. Jedną z pierwszych linii, które będą omijały afgańską przestrzeń powietrzną jest British Airways.
Reklama

Eskalacja konfliktu w Afganistanie, która spowodowana jest wycofaniem się z kraju wojsk amerykańskich oraz rosnącym w siłę islamistycznym ruchem Talibów, znajduje swoje odzwierciedlenie w decyzjach podejmowanych przez międzynarodowe przedsiębiorstwa, w tym linie lotnicze. Niektórzy przewoźnicy regularnie korzystali z afgańskiej przestrzeni powietrznej, aby zoptymalizować czas podróży z Europy do południowej Azji. Przejęcie stolicy Kabulu przez sympatyzujących z aktywnościami o charakterze terrorystycznym Talibów zmusiło zachodnie linie lotnicze do reorganizacji niektórych połączeń realizowanych dotychczas przez terytorium Afganistanu.


Jednym z pierwszych przewoźników, który oficjalnie poinformował o zmianie tras przelotów w taki sposób, aby uniknąć przestrzeni powietrznej terenów objętych konfliktem jest British Airways. Brytyjska linia będzie omijała Afganistan do odwołania. Z jednej strony poprawi to bezpieczeństwo lotu, natomiast z drugiej znacząco wydłuży czas podróży. Przykładem jest połączenie z londyńskiego Heathrow do stolicy Indii Delhi, które do tej pory trwało nieco ponad 7 godzin, a obecnie to blisko 10 godzin spędzonych w powietrzu.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama