Kraków na liście planów Turkish Airlines

Jakub Kolanko - Profil Jakub Kolanko
16 sierpnia 2021 08:22
1 komentarz
Turkish Airlines planuje rozpoczęcie lotów do drugiego największego polskiego miasta.
Reklama

Narodowa turecka linia lotnicza planuje rozpoczęcie rejsów do Krakowa – wynika z raportu przewoźnika podsumowującego pierwsze półrocze 2021 r., przeznaczonego dla inwestorów. Obok Krakowa, na liście europejskich planów Turkish Airlines, znalazły się także Nantes (Francja), La Coruña (Hiszpania), Machaczkała (Rosja), Palermo (Włochy) oraz Lenkoran (Azerbejdżan).

Europejska siatka Turkish Airlines obejmuje obecnie 116 miast w 43 krajach, a wkrótce może powiększyć się o sześć kolejnych kierunków, w tym jeden do Polski. Nie są jednak znane dalsze informacje na temat nowego połączenia – nie wiadomo kiedy trasy mogą ruszyć, ani czy na pewno do tego dojdzie.


Na liście planowanych kierunków Turkish Airlines znajdują się także Dallas oraz Denver w Stanach Zjednoczonych, Abha (Arabia Saudyjska), Luanda (Angola), Asuan (Egipt), Dżuba (Sudan Południowy), Port Sudan (Sudan), Hargejsa (Somaliland/Somalia), Atyrau (Kazachstan), Sijalkot (Pakistan) oraz Cebu (Filipiny).

Jak wylicza sam przewoźnik, jego światowa siatka połączeń obejmuje 331 kierunków w 127 krajach – już od kilku lat Turkish Airlines jest największą linią lotniczą świata pod względem krajów, do których lata.


Fot.: materiały prasowe, Wikimedia Commons

Ostatnie komentarze

spotter10 2021-08-17 08:53   
spotter10 - Profil spotter10
TK od lat planuje uruchomienie lotów do Krakowa. Żadna nowa wiadomość. Jednak nie mogą tego zrobić, bo obowiązuje ich umowa bilateralna pomiędzy Polską a Turcja regulująca zasady działania linii lotniczych. I TK nie wejdzie do KRK póki LOT nie wyrazi na to zgody. A on w tym interesu nie ma.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama