Wizz Air zatrudni 4,6 tys. nowych pilotów

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
10 sierpnia 2021 11:49
Do 2030 roku linia lotnicza Wizz Air planuje zatrudnić 4600 pilotów.
Reklama

Przewoźnik chcąc zrealizować tego lata 100 proc. planu operacji sprzed pandemii, przeszkoliła już ponad 150 dodatkowych pilotów. Do końca roku zamierza zatrudnić ponad 300 osób.

Piloci, którzy dołączą do załogi Wizz Air, będą latać samolotami typu Airbus A320 i A321 w rozwijającej się flocie, na ponad 800 trasach do 191 miejsc w 49 krajach. To doskonała oferta dynamicznej kariery, atrakcyjnego wynagrodzenia, wiodącego w branży szkolenia, bezterminowej i bezpiecznej umowy oraz elastycznych i zróżnicowanych grafików, przekonuje przewoźnik w swoim komunikacie prasowym.


Wizz Air zaprasza do rekrutacji zarówno doświadczonych kapitanów i pierwszych oficerów, jak również osoby nieposiadające doświadczenia w lotnictwie - program Wizz Air Pilot Academy umożliwia zdobycie licencji pilota komercyjnego. Poza rekrutacją pilotów, Wizz Air kontynuuje nabór pozostałych członków załogi w 43 bazach.

Nowi pracownicy dołączają do Wizz Air w okresie rozwoju linii – tylko w ubiegłym roku zostało otwartych 18 baz i uruchomiono ponad 300 nowych tras Wizz Air.

- Cieszymy się, że w tym wyjątkowo ekscytującym dla Wizz Air czasie, gdy zwiększamy obecność w Europie i poza nią, możemy zatrudnić tysiące nowych pilotów. W WIZZ jesteśmy dumni z doskonałych możliwości, konkurencyjnego wynagrodzenia oraz pakietu świadczeń dla naszej załogi, a także elastycznych grafików, które ułatwiają zachowanie równowagi między życiem prywatnym i zawodowym. Niezależnie od tego, czy masz 20-letni staż pracy na stanowisku pilota, czy dopiero aspirujesz do tej roli – z zaangażowaniem wspieramy naszą załogę na ścieżce rozwoju zawodowego. Zachęcamy do wzięcia udziału w rekrutacji. Szukamy ambitnych kandydatów, którzy chcą dołączyć do fantastycznego zespołu i pracować dla jednej z najszybciej rozwijających się linii lotniczych w Europie - mówi Heiko Holm, członek zarządu ds. operacyjnych w Wizz Air.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama