Ryanair: Nowa baza w Wielkiej Brytanii

Jakub Kolanko - Profil Jakub Kolanko
10 sierpnia 2021 08:45
Irlandzki przewoźnik otwiera kolejną nową bazę operacyjną. Dwie maszyny przewoźnika umieszczone zostaną w brytyjskim Newcastle.
Reklama

Irlandzka tania linia lotnicza Ryanair ogłosiła w czwartek (5.08), że ​​otworzy kolejną bazę w marcu 2022 r. Tym razem będzie to miasto Newcastle upon Tyne w Anglii.

– Cieszymy się, że możemy uruchomić nową bazę w Wielkiej Brytanii, która stanowi w Newcastle inwestycję 200 milionów dolarów. Ten rozwój stworzy ponad 60 bezpośrednich miejsc pracy i zaoferuje naszym brytyjskim klientom wiele europejskich kierunków do wyboru w przyszłym lecie, w tym popularnych miejsc wakacyjnych, takich jak Pafos, Chania, Minorka, Ibiza i Zadar – powiedział Eddie Wilson, dyrektor generalny Ryanair.


Wraz ze startem nowej bazy, Ryanair planuje umieścić w angielskim mieście 2 samoloty w Newcastle i rozpocząć rejsy na 12 zupełnie nowych kierunkach – Zadar, Pafos, Chania, Mediolan–Bergamo, Ryga, Ibiza, Minorka, Lanzarote, Fuerteventura, Las Palmas oraz Teneryfa– Południe. Oznacza to, że liczna tras obsługiwanych z Newcastle przez Ryanair wzrośnie z 7 do 19.

W październiku 2021 r. Ryanair uruchomi także rejsy pomiędzy Newcastle a Krakowem – będzie to jedyna nowa trasa obsługiwana już od sezonu zimowego 2021/2022.

Fot.: materiały prasowe, Ryanair
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama