Wraca połączenie z Wrocławia do Lizbony

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
06 sierpnia 2021 15:46
Nowość na sezon jesienno-zimowy. Wraz z nowym rozkładem lotów do siatki połączeń wrocławskiego lotniska powróci Lizbona. Samoloty na tej trasie będą latać dwa razy w tygodniu.
Reklama

Atrakcyjne połączenia z Wrocławia i to w dobrych cenach dostępne są jednak jeszcze w te wakacje.

Do Lizbony będzie można polecieć z Wrocławia już od 31 października. Przewoźnik, linie Ryanair, zapowiada uruchomienie dwóch rejsów tygodniowo – w środy i w niedziele. Łatwo będzie więc można zaplanować zarówno wyjazd kilkudniowy, jak i dłuższy. Lizbona przez wielu jest uważana za najpiękniejszą stolicę Europy, a jesienią i zimą można tam liczyć na łagodny i ciepły klimat. Połączenie będzie dostępne do marca 2022, czyli przez cały nowy sezon.
Cieszymy się, że powraca jeden z najbardziej popularnych kierunków turystycznych. Lizbona jest bardzo lubiana przez polskich turystów. Decyzja przewoźnika to również dobry prognostyk na nowy sezon. Widzimy, że linie lotnicze są gotowe do przywracania kierunków lub uruchamiania nowych. Sytuacja pandemiczna nadal przynosi wiele niewiadomych, ale patrzymy w przyszłość z ostrożnym optymizmem – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Wcześniej linie Ryanair ogłosiły nowe połączenie z duńskim Billund, miejscowością słynącą z Legolandu.

Jak wygląda tegoroczny sezon wakacyjny na wrocławskim lotnisku?

W ofercie lotów niskokosztowych największym powodzeniem cieszą się kierunki na południe Europy – przede wszystkim do Włoch, Hiszpanii i Grecji. Nie brakuje też chętnych na podróż do Bułgarii, na Cypr, Maltę lub Teneryfę na Wyspach Kanaryjskich. Wielu podróżnych wybiera również nowości, czyli Zadar i Split w chorwackiej Dalmacji. Magnesem są atrakcyjne ceny biletów. Np. do Aten i z powrotem można polecieć już za 166 zł (termin: 25 sierpnia – 1 września), do Palermo za 378 zł (11-18 sierpnia), do Katalonii i na Costa Brava (Barcelona Girona) za 338 zł (30 sierpnia – 6 września), a do Zadaru za 300 zł (13-19 sierpnia)*. Wśród kierunków czarterowych (czyli oferowanych przez biura podróży) liderem tegorocznego sezonu wakacyjnego jest turecka Antalya, a w czołówce najpopularniejszych kierunków znajdują się również Burgas (Bułgaria), Rodos, Chania i Heraklion (Grecja), Tirana (Albania), Bodrum (Turcja) oraz Majorka i Malaga (Hiszpania). Coraz większym powodzeniem cieszy się też tegoroczna nowość – Olbia (Sardynia/Włochy).

Sytuacja pandemiczna sprawia, że ruch na lotnisku nadal osiąga 50-60 proc. poziomu z 2019 roku. W lipcu tego roku port obsłużył ponad 217 tysięcy pasażerów. Według prognoz, w sierpniu można się spodziewać wyniku nieznacznie lepszego, oczywiście przy założeniu, że obecne warunki funkcjonowania ruchu lotniczego nie ulegną zmianie.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama