W Zielonej Górze obsłużono w lipcu 3,5 tys. pasażerów

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
05 sierpnia 2021 15:58
Lipiec był najlepszym miesiącem w całym 2021 roku pod względem liczby pasażerów na lotnisku w Zielonej Górze-Babimoście.
Reklama

Statystyki Zielona Góra (IEG)
Wakacyjne kierunki cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem, pasażerów przybywa, a lotnisko stara się odrabiać straty.

Rozbudowanie siatki połączeń na lotnisku na lubuskim lotnisku przynosi oczekiwane rezultaty. W lipcu z usług portu w Zielonej Górze skorzystało w sumie 3573 pasażerów. To prawie dwa razy więcej niż miesiąc wcześniej. Jeśli wziąć pod uwagę tylko ruch zagraniczny, to liczba pasażerów wyniosła 1703, co oznacza dziesięciokrotny wzrost względem czerwca.

Dla lotniska w Zielonej Górze atrakcyjne kierunki wakacyjne na południe Europy okazały się strzałem w dziesiątkę – mówi Andrzej Klewiado, rzecznik prasowy PPL. – Wznowienie lotów czarterowych zachęca do podróży oraz przekłada się na lepsze wyniki portu.

Zauważalnie rośnie też liczba operacji lotniczych – w lipcu lotnisko w Zielonej Górze-Babimoście obsłużyło 192 rejsy, co stanowi wzrost o ponad 27 proc. w porównaniu z czerwcem br.

Niebagatelny wpływ na lipcowe wyniki portu miały – poza połączeniami pomiędzy Zieloną Górą a Warszawą realizowanymi przez PLL LOT – cieszące się popularnością loty czarterowe do Antalyi w Turcji realizowane przez Freebird Airlines oraz obsługiwane przez PLL LOT rejsy do chorwackiej Rijeki. Wciąż daleko nam do rekordowych wyników z 2019 roku, lecz stopniowo odrabiamy straty i wierzymy, że sezon wakacyjny będzie kolejnym krokiem w stronę powrotu do normalności.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama