Nowojorskie lotnisko JFK z nowym terminalem

Jakub Kolanko - Profil Jakub Kolanko
05 sierpnia 2021 09:30
Gubernator stanu Nowy Jork ogłosił, że na głównym lotnisku obsługującym amerykańską metropolię wkrótce ruszy budowa nowego terminala.
Reklama

Podpisano kontrakt z prywatnym konsorcjum na budowę wartego 3,9 mld dolarów Terminala 6 na Międzynarodowym Lotnisku im. Johna F. Kennedy’ego – poinformował we wtorek (3.08) Andrew Cuomo, gubernator stanu Nowy Jork.

Przekształcenie lotniska JFK w światowej klasy port lotniczy jest kolejnym wyraźnym świadectwem powrotu Nowego Jorku do życia i naszej determinacji, aby lepiej odbudować się po pandemii. Ta historyczna inwestycja nie tylko wzmocni reputację Nowego Jorku jako bramy naszego narodu na świat, ale także stanowi przykład tego, jak ten kraj może poradzić sobie z odważnymi projektami infrastrukturalnymi, które pobudzą naszą gospodarkę dzięki tysiącom dobrze płatnych miejsc pracy, nawet przy poważnych wyzwaniach, takich jak pandemia – powiedział gubernator Andrew Cuomo.


Zgodnie z pierwotnym planem, budowa miała ruszyć w 2020 r., jednak została porzucony po tym, jak pandemia COVID-19 spowodowała na lotnisku JFK spadek ruchu lotniczego o aż o 98 proc. Obecnie poziom ruchu jest lepszy, jednak nadal ok. 25-30 proc. niższy niż przed pandemią.

Nowy Terminal 6 zostanie zbudowany na miejscu starego Terminala 6, zburzonego w 2011 r, oraz starzejącego się Terminala 7, który zostanie zburzony po przeniesieniu British Airways do Terminala 8. Nowy T6 zostanie połączony z Terminalem 5, na którym obecne są głównie linie lotnicze JetBlue, i będzie miał 10 stanowisk wyposażonych w rękawy lotnicze. Budowa ma się rozpocząć w połowie 2022 r., a otwarcie nastąpi w 2025 r. Według biura gubernatora, dzięki projektowi powstanie około 4 tys. bezpośrednich miejsc pracy.
Reklama
Tagi
nowy jork jfk
Pasazer.com na Facebooku
...wczytuję...

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama