Gdańsk: Pasażerowie Ryanaira zostawieni na lotnisku

Jakub Kolanko - Profil Jakub Kolanko
03 sierpnia 2021 08:21
30 pasażerów nie zostało wpuszczonych na pokład samolotu Ryanair w Gdańsku, pomimo stawienia się przez nich na lotnisko o czasie. To już kolejny podobny incydent z udziałem tego przewoźnika w ostatnich tygodniach.
Reklama

Choć wszyscy pasażerowie niedzielnego (1.08) rejsu Ryanaira z Gdańska do Burgas mieli bilet na swój lot, wielu osobom nie udało się wsiąść na pokład. Grupa około 30 pasażerów nie wyleciała do Bułgarii, mimo że na czas dotarła na odprawę bagażową – informuje RMF FM.

Jak relacjonują pasażerowie w rozmowie z RMF FM, na lotnisku byli dwie i pół godziny przed odlotem, a pierwsze problemy pojawiły się już podczas odprawy bagażowej. Jak opisują turyści, zaledwie trzej przedstawiciele Ryanaira osoby, przy trzech stanowiskach odpraw, próbowały obsłużyć kilkaset osób, które w bardzo krótkim czasie zgłosiły się na trzy różne loty tego przewoźnika.

Panie, które nas odprawiały, nie dały rady wszystkich odprawić. Zrobiły to już po czasie. Natomiast wszystkie bagaże odebrały, dostaliśmy wszyscy karty pokładowe, przeszliśmy odprawę paszportową, mieliśmy wejść już na pokład samolotu – relacjonuje dla RMF FM pasażer, któremu nie udało dostać się na pokład. Ostatecznie, już tuż przed wejściem do samolotu, pilot miał poinformować, że ma już półtorej godziny opóźnienia i nikogo więcej na pokład nie wpuści.


Od agenta handligowego, obsługującego w Gdańsku Ryanaira, pasażerowie mieli się dowiedzieć, że mogą za darmo przebookować swoje bilety na kolejny lot do Burgas, który ma odbyć się w środę (4.08). Okazało się jednak, że nie dla wszystkich starczy miejsca pokładzie.

Do godziny 21 na lotnisku nikt z nami nie rozmawiał. Dopiero wtedy wyszedł do nas przedstawiciel agenta i powiedział, że mamy przebookować bilety na środę. Natomiast nas było 30 osób, a miejsc było 26. Decydować miało pierwszeństwo, kto pierwszy, ten lepszy – opowiada pasażer.

Niedzielna (1.08) sytuacja z Pomorza nie jest jednak odosobnionym przypadkiem – w ostatnich tygodniach doszło do kilku podobnych sytuacji z udziałem linii Ryanair, na lotniskach w całej Polsce. Władze Portu Lotniczego w Gdańsku zapewniają, że wyjaśniają dlaczego tak liczna grupa pasażerów przewoźnika została pozostawiona na lotnisku.

– Jest nam bardzo przykro, że część pasażerów nie odleciała wczoraj z naszego lotniska do Burgas. To było około 30 osób. Cały czas wyjaśniamy okoliczności. Rozmawiamy z agentem handligowym, działającym na gdańskim lotnisku na zlecenie Ryanaira. Od agenta handlingowego, obsługującego linię lotniczą Ryanair, uzyskaliśmy informację, że decyzja o tym, iż około 30 pasażerów nie odleciało wczoraj do Burgas, to była decyzja linii lotniczej i to do linii lotniczej należy teraz kierować wszystkie reklamacje –
powiedziała dla RMF FM Agnieszka Michajłow, rzeczniczka prasowa gdańskiego lotniska.

Fot.: materiały prasowe

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama