Norse Atlantic Airways zwiększają flotę dreamlinerów

Jakub Kolanko - Profil Jakub Kolanko
03 sierpnia 2021 09:30
Norse Atlantic Airways, kopia Norwegian Air Shuttle, zakontraktowała leasing kolejnych maszyn Boeing 787. Przewoźnik chce powtórzyć model biznesowy, który nie sprawdził się u jego poprzednika.
Reklama
Norse Atlantic Airways wyleasingują sześć kolejnych samolotów Boeingów 787 Dreamliner – poinformował przewoźnik w poniedziałkowym (2.08) oświadczeniu.

Norweski przewoźnik otrzyma maszyny należące do BOC Aviation z siedzibą w Singapurze, jednej z największych na świecie firm leasingujących samoloty, posiadającej biura na wszystkich kontynentach. Odbiór maszyn 787-9 produkcji Boeinga ma nastąpić w IV kwartale tego roku.

– Cieszymy się, że możemy rozszerzyć nasze relacje biznesowe z leasingodawcą BOC Aviation. Stale rozwijamy naszą flotę i kontynuujemy budowanie przewoźnika gotowego do startu.
Z niecierpliwością czekamy na powitanie pasażerów po obu stronach Atlantyku, na pokładzie tych najnowocześniejszych samolotów, gdy tylko wzrośnie zapotrzebowanie na podróże transatlantyckie powiedział w oświadczeniu Bjørn Tore Larsen, założyciel i dyrektor generalny Norse Atlantic Airways.Norse Atlantic Airways to nowy norweski lotniczy start-up, który planuje rozpocząć działalność do grudnia 2021 r. Nowy przewoźnik został założony przez Bjorna Kljosa, Bjorna Kise i Bjorna Tore Larsena, którzy do niedawna zajmowali najwyższe stanowiska w Norwegian Air Shuttle i OSM Aviation.

Nowy przewoźnik chce jeszcze w tym roku uruchomić loty transatlantyckie maszynami Boeing 787, aby wypełnić lukę w rynku niskokosztowych lotów międzykontynentalnych powstałą po wycofaniu się Norwegiana.

Większościowym udziałowcem, posiadającym 53 proc. akcji, będzie Bjorn Tore Larsen, współzałożyciel firmy OSM Aviation, zarządzającej załogą lotniczą. Będzie on także dyrektorem generalnym nowego przewoźnika. Bjorn Kise, były prezes Norwegiana, będzie posiadać 12 proc. udziałów.

Fot.: materiały prasowe, Wikimedia Commons

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama