Płatny bagaż podręczny w Eurowings

1 sierpnia 2021 15:44
Należące do grupy Lufthansy linie niskokosztowe Eurowings likwidują darmowy bagaż podręczny w najtańszych taryfach Basic. Dla klientów oznacza to droższe bilety.
Reklama
Zgodnie z nową polityką bagażową niemiecki przewoźnik będzie rozróżniał tzw. małe i standardowe bagaże podręczne. Przewóz tylko tych pierwszych pozostanie wliczony w koszt każdego biletu, natomiast możliwość zabrania na pokład większej walizki lub torby będzie wiązała się z koniecznością dopłaty. Jest to rozwiązanie stosowane już od dłuższego czasu w liniach ultraniskokosztowych takich jak np. Ryanair i Wizz Air. W przypadku Eurowings będzie obowiązywało dla wszystkich taryf Basic, natomiast bez zmian pozostaną limity bagażowe w taryfach Smart i BIZclass.

Pasażerowie Eurowings decydujący się na najtańsze bilety będą mogli wnieść na pokład bagaż o maksymalnych wymiarach 40 x 30 x 25 cm. Z kolei za bagaż podręczny o wadze do 8 kg i rozmiarach 55 x 40 x 23 cm obowiązywała będzie dopłata w wysokości co najmniej 10 euro w każdą stronę w zależności od trasy przelotu. Nadal będzie można dokupić także bagaż rejestrowany. Linie obiecują, że pod koniec bieżącego roku pojawi się możliwość wyboru jego tańszej opcji o wadze do 12 kg zamiast standardowych 23 kg.
Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy