Teraz w Ryanairze możesz zapłacić za swoją emisję CO2

Blanka Flis - Profil Blanka Flis
28 lipca 2021 12:19
Wybierając lot Ryanairem możesz pokryć swój koszty emisji CO2. Przewoźnik udostępnił kalkulator emisji dwutlenku węgla, które umożliwi konsumentom pełne zrównoważenie emisji dwutlenku węgla.
Reklama

Nowa funkcja obliczy poziom emisji dwutlenku węgla na pasażera na każdej trasie Ryanair i pozwoli klientom pokryć jej pełny koszt, przyczyniając się do inicjatyw środowiskowych, pisze w komunikacie prasowym irlandzki przewoźnik.


Ryanair rozszerza program kompensacji emisji, który obecnie pozwala klientom przeznaczyć 2 euro na projekty kompensacji emisji dwutlenku węgla. Składki te wspierają kilka inicjatyw środowiskowych, w tym Renature Monchique – projekt ponownego zalesiania w Algarve; dystrybucja energooszczędnych kuchni w Ugandzie przez First Climate; projekt elektrowni wiatrowej Balikesir w Turcji i ulepszone programy kuchenne w Malawi zasilane przez CO2 Balance (dwa ostatnie we współpracy z Shell).

Klienci Ryanaira przeznaczyli ponad 3,5 mln euro na projekty środowiskowe od rozpoczęcia dobrowolnego programu redukcji emisji. Ryanair uważa, że ​​rozszerzenie programu redukcji emisji CO2 zostanie bardzo pozytywnie przyjęte przez mieszkańców Europy. Ryanair już teraz ma najniższe emisje CO2 na pasażera/km spośród wszystkich głównych linii lotniczych w Europie (66g), a pasażerowie, którzy zdecydują się na podróż linią Ryanair, będą mogli jeszcze bardziej zredukować emisje CO2 związane ze swoimi lotami.

Choć emisja CO2 Ryanaira w przeliczeniu na pasażera/km jest najniższa wśród dużych linii lotniczych w UE, to w ogólnie w wyniku skali działalności przewoźnika, Ryanair znajduje się na 10 miejscu rankingu największych trucicieli powietrza w Europie.


Do 2030 r. Ryanair planuje zasilenie 12,5 proc. swoich lotów zrównoważonymi paliwami lotniczymi – co wraz z inwestycją w wysokości 22 miliardów dolarów w nowy samolot Boeing 737 MAX znacznie zmniejszy emisję CO2 i poziom hałasu w ciągu następnej dekady i pomoże Ryanairowi osiągnąć swój cel, jakim jest bycie linią lotniczą neutralną pod względem emisji dwutlenku węgla do 2050 roku.

- Każdego roku setki tysięcy klientów Ryanair decydują się na wspieranie środowiska, wybierając zrónowżenie emisji CO2 w momencie rezerwacji. Rozszerzenie naszego programu umożliwi naszym klientom pełne zrównoważenie emisji CO2 lotu Ryanairem, znacznie zwiększy możliwości każdego z naszych partnerów środowiskowych, którzy aktywnie pracują nad programami kompensacji emisji dwutlenku węgla - mówi Thomas Fowler, dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju w Ryanair.

- Ryanair zobowiązuje się do bycia linią lotniczą neutralną pod względem emisji dwutlenku węgla do 2050 r., a rozszerzenie naszego programu offsetowego jeszcze bardziej utoruje nam drogę do osiągnięcia tego celu, jednocześnie pomagając naszym partnerom środowiskowym w dalszym ich programach redukcji emisji - dodaje.

Reklama
Tagi
co2 ryanair

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama