Ryanair: Jeszcze więcej tras z Zagrzebia

Jakub Kolanko - Profil Jakub Kolanko
26 lipca 2021 09:30
Irlandzki tani przewoźnik poinformował o planach uruchomienia dodatkowych kierunków w stolicy Chorwacji, gdzie we wrześniu ma otworzyć bazę operacyjną. Już w najbliższym sezonie zimowym w Zagrzebiu zbazowane będą w sumie trzy samoloty należące do Ryanair Group.
Reklama

W marcu 2021 r. Ryanair ogłosił otwarcie nowej bazy w Zagrzebiu, składającej się z dwóch maszyn w malowaniu Laudy. Przewoźnik postanowił, że w grudniu do w chorwackiej stolicy przyleci trzeci samolot, który pozwoli na start dziewięciu dodatkowych kierunków.
Trasy te rozszerzą istniejącą listę połączeń przewoźnika do Brukseli–Charleroi, Dortmundu, Düsseldorfu–Weeze, Frankfurtu-Hahn, Göteborga, Karlsruhe/Baden-Baden, Londynu–Stansted, Malmö, Monachium–Memmingen, Mediolanu–Bergamo, Oslo–Torp, Paryża-Beauvais, Podgoricy, Rzymu–Ciampino i Sofii. Ryanair planuje obsługiwać loty z Zagrzebia zarówno maszynami Boeing 737-800, jak i Airbus A320 w malowaniu swojej spółki zależnej Lauda Europe.


Od 23 lipca mamy jeden samolot w Zagrzebiu, drugi we wrześniu, a trzeci w grudniu. Tego lata mamy też z Zagrzebia 41 lotów tygodniowo. Zimą dodajemy dziewięć nowych tras, co oznacza w sumie 25 kierunków – mam nadzieję, że będziemy rozwijać swoją siatkę połączeń z chorwackiej stolicy także w przyszłym sezonie letnim. [...] Podziękowania należą się lotnisku za przyjęcie Ryanaira. Mogę państwu obiecać, że wszyscy, którzy będą lecieć z Zagrzebia w ciągu najbliższych dwunastu miesięcy, będą płacić za bilety lotnicze mniej – powiedział Eddie Wilson, dyrektor zarządzający Ryanaira, w piątek (23.07) podczas konferencji prasowej zorganizowanej na zagrzebskim lotnisku.

W wyniku najnowszej ekspansji, Ryanair stanie się największym przewoźnikiem na lotnisku obsługującym chorwacką stolicę, pod względem liczby oferowanych tras. W kwietniu 2020 r., po wiadomości o planach otworzenia bazy w porcie lotniczym w Zagrzebiu, Croatia Airlines, narodowe linie lotnicze tego bałkańskiego kraju, wyraziły z tego powodu niezadowolenie, uważając że jest to naruszenie zasad uczciwej konkurencji, z uwagi na niedawno uruchomiony przez lotnisko program zniżek, który przyciągnął Ryanaira do Zagrzebia.

Fot.: materiały prasowe, Ryanair

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama