Uep, czyli najnowsza europejska linia lotnicza

Jakub Kolanko - Profil Jakub Kolanko
21 lipca 2021 10:15
Uep! Fly jest nowym hiszpańskim regionalnym przewoźnikiem, który uruchomił krótkie loty pomiędzy Balearami. W przyszłości linia chce dolecieć jednak znacznie dalej.
Reklama

W piątek (16.07) Uep! Fly, najnowsza regionalna linia lotnicza w Europie, rozpoczęła swoją działalność. Jej siedziba znajduje się w Palmie na hiszpańskiej Majorce. Przewoźnik jest własnością hiszpańskiej linii Swiftair, od której wyleasingował w formule wet-lease dwie turbośmigłowe maszyny do rozpoczęcia pierwszych operacji.

Pierwszymi trasami przewoźnika są rejsy z Palmy, głównego miasta hiszpańskich Balearów, na Ibizę (19 razy w tygodniu) i do Mahón na Minorce (12 razy w tygodniu) – obie trasy mają silną, bezpośrednią konkurencję ze strony linii Iberia Regional oraz Air Europa. W przyszłości linia chce otworzyć więcej połączeń pomiędzy Balearami, a także do Hiszpanii kontynentalnej. W dalekiej perspektywie rozwoju Uep! Fly planowane są także rejsy międzynarodowe.


Połączenia realizują dwie maszyny produkcji ATR – model 72-500 (EC-KKQ) oraz 72-200 (EC-LST). Co ciekawe, EC-LST był przez krótki czas w 2012 r. wykorzystywany przez polskie OLT Express. Już za kilka miesięcy do floty Uep! Fly dołączyć mają kolejne samoloty.

Słowo „uep” oznacza „cześć” w Mallorqui – majorkańskim dialekcie języka katalońskiego.

Fot.: Uep! Fly
Reklama
W tym temacie przeczytasz
Pasazer.com na Facebooku
...wczytuję...

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama