Nowa nawierzchnia na Lotnisku Chopina

Jakub Kolanko - Profil Jakub Kolanko
21 lipca 2021 08:45
Na warszawskim lotnisku zakończyła się trwająca ponad miesiąc modernizacja nawierzchni dróg kołowania. W projekcie zastosowano asfalty modyfikowane polimerami MODBIT, których właściwości pozwoliły na uzyskanie trwałej nawierzchni.
Reklama

W drugiej połowie czerwca 2021 r. zakończyły się prace modernizacyjne dróg kołowania lotniska Chopina w Warszawie – podaje Agencja Lotnicza Altair. Trwająca ponad miesiąc modernizacja obejmowała wymianę warstwy ścieralnej nawierzchni oraz oświetlenia nawigacyjnego.

W projekcie zastosowano asfalty modyfikowane polimerami MODBIT, których właściwości pozwoliły na uzyskanie trwałej i szorstkiej nawierzchni spełniającej najwyższe standardy bezpieczeństwa. Remont dotyczył dróg kołowania DK A5, A6, A7 i A8 oraz DK H2 lotniska lokalizowanego na warszawskim lotnisku. Za realizację robót odpowiedzialna była spółka Colas Polska. Dostawcą surowca była natomiast spółka LOTOS Asfalt.


W czasie takiej operacji musieliśmy zmobilizować sprzęt, wykonać roboty i posprzątać po sobie. Pół godziny przed otwarciem lotniska przyjeżdżał dyżurny portu, który dokonywał kontroli czystości strefy. Bywało, że pierwszy samolot lądował 30 sekund po otwarciu lotniska, także nie było żartów – tam nie ma miejsca na margines błędu. Jak widać, praca na lotnisku wymagała specjalnego podejścia co do planowania, jak i godzin realizacji – skomentował dla Altair Paweł Majewski, kierownik grupy budów Colas Polska.

Prace prowadzone były przy jednoczesnym utrzymaniu ruchu lotniczego, co niosło za sobą wiele dodatkowych wyzwań. Do strefy drogi startowej na przykład można było zbliżyć się jedynie w czasie core night trwającego od 23:30 do 5:30.

Fot.: LOTOS Asfalt
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama