Gdańsk: 388 tys. pasażerów w pierwszym półroczu 2021 roku

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
20 lipca 2021 08:55
Port lotniczy im. Lecha Wałęsy opublikował wyniki przewozowe za pierwszych sześć miesięcy bieżącego roku. W pierwszym półroczu obsłużono w Gdańsku niespełna 400 tys. podróżnych.
Reklama
Branża lotnicza powoli odbudowuje się z kryzysu spowodowanego pandemią. Na korzystne wyniki mają wpływ przede wszystkim miesiące wakacyjne oraz postępujące programy szczepień i związane z tym łagodniejsze przepisy wjazdowe. Gdańskie lotnisko nie odbiega od pozostałych portów regionalnych i również może pochwalić się wzrostem zainteresowania podróżami lotniczymi, czego potwierdzeniem są opublikowane dane podsumowujące pierwsze półrocze 2021 roku.

Od stycznia do czerwca br. z lotniska w Rębiechowie skorzystało 388 tys. pasażerów. To o ponad 57 proc. mniej niż w analogicznym okresie przed rokiem. Wówczas jednak do połowy marca ruch lotniczy nie był w jakikolwiek sposób zakłócany przez dopiero co rozprzestrzeniającą się pandemię. W pierwszym kwartale br. trójmiejski port lotniczy obsłużył nieco ponad 100 tys. podróżnych. W całym drugim kwartale było to już blisko 300 tys, a w samym czerwcu z gdańskiego lotniska skorzystało 155 tys. osób.


- Dane o liczbie pasażerów, którzy odwiedzili nasze lotnisko w ciągu pół roku 2021 są niższe niż za taki sam okres roku ubiegłego, a dużo niższe niż w rekordowym roku 2019, ale najważniejsza jest widoczna tendencja wzrostowa. Pasażerowie do nas wracają, chcą latać i latają za granicę, a także na trasach krajowych. Latają do pracy, znajomych i do rodziny, a ostatnio przede wszystkim na wakacje. Wierzymy, że pasażerów będzie coraz więcej. Podróżowanie nadal nie jest łatwe, mimo wprowadzonego Unijnego Certyfikatu Covid. Tym bardziej cieszy fakt, że coraz więcej osób decyduje się na podróże - powiedział Tomasz Kloskowski, prezes Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy.

W tegorocznej siatce połączeń z Gdańska znajduje się rekordowych 91 bezpośrednich połączeń do 22 państw. W pierwszej połowie br. uruchomiono nowe rotacje do Grecji (Heraklion, Chania, Santorini), Chorwacji (Split, Zadar), Bułgarii (Burgas) oraz do Lublina, a kolejne nowości zostaną zainaugurowane w najbliższych tygodniach.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy