Zielona Góra-Babimost z coraz lepszymi wynikami w wakacje

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
12 lipca 2021 14:48
Sezon wakacyjny sprzyja wyjazdom, a pasażerowie chętnie wybierają samolot jako środek transportu. Wzrost zainteresowania podróżami lotniczymi zauważalny jest także na lotnisku Zielona Góra-Babimost.
Reklama

Statystyki Zielona Góra (IEG)
Port lotniczy wyraźnie poprawia wyniki i rozbudowuje siatkę połączeń. Czerwiec był najlepszym miesiącem od początku roku pod względem operacji lotniczych i liczby pasażerów.

W czerwcu z usług portu w Zielonej Górze skorzystało 1805 pasażerów. To trzy razy więcej niż miesiąc wcześniej. Zdecydowana większość to podróżni, którzy wybrali połączenia pomiędzy Zieloną Górą a Warszawą realizowane przez Polskie Linie Lotnicze LOT. Zauważalnie wzrosła też liczba operacji lotniczych – w ubiegłym miesiącu obsłużono 151 rejsów, co stanowi wzrost o ponad 160 proc. w porównaniu z majem br.

Podróże samolotem są gwarancją odbudowy ruchu lotniczego po przerwie spowodowanej pandemią. Cieszymy się, że pasażerowie tak chętnie powracają do latania – mówi rzecznik PPL Andrzej Klewiado – mamy nadzieję, że połączenia wakacyjne z lotniska w Zielonej Górze oraz wznowienie lotów czarterowych przełożą się na jeszcze lepsze wyniki.

Od końca czerwca dostępne są loty czarterowe do Antalyi w Turcji realizowane przez Freebird Airlines, a od lipca do chorwackiej Rijeki – obsługiwane przez PLL LOT.

Czerwcowy bilans zielonogórskiego lotniska pozwala pozytywnie patrzeć na kolejne miesiące. Wciąż daleko nam do rekordowych wyników z 2019 roku, lecz stopniowo odrabiamy straty z początku roku i wierzymy, że sezon wakacyjny będzie nam w tym pomagał.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama