Malta tylko dla zaszczepionych

Marek Stus - Profil Marek Stus
11 lipca 2021 10:23
2 komentarze
Malta już po raz kolejny zmienia zasady wjazdowe dla osób chcących polecieć w lecie do tego kraju. W związku z pogarszającą się sytuacją epidemiologiczną wyspa pozostanie otwarta jedynie dla osób zaszczepionych.
Reklama

Nowe zasady będą obowiązywały od 14 lipca br. Wszyscy podróżujący na Maltę w wieku powyżej 12 lat będą musieli przedstawić certyfikat potwierdzający przyjęcie pełnego cyklu szczepień przeciwko covid-19. Akceptowane będą potwierdzenia wydawane w Polsce oraz wszystkich innych krajach Unii Europejskiej, a także odpowiednie dokumenty wydawane w tym zakresie w Wielkiej Brytanii i Szwajcarii. Od przyjęcia ostatniej dawki szczepionki musi minąć 14 dni.

Zgodnie ze zmienionymi przepisami osoby niezaszczepione lub zaszczepione w ostatnich 14 dniach nie będą mogły w ogóle wjechać na terytorium Malty nawet z negatywnym testem na koronawirusa. Wyjątek dotyczy dzieci poniżej 12 roku życia. Mogą one podróżować pod opieką zaszczepionych rodziców lub opiekunów, ale muszą mieć negatywny wynik testu PCR wykonanego do 72 godzin przed przyjazdem. Zasada ta nie dotyczy najmłodszych dzieci do lat 5, które zostały zwolnione z wymogu testowania.

Odrębne zasady przewidziano dla obywateli Malty powracających do kraju. W tym wypadku brak szczepienia oznacza konieczność uzyskania indywidualnej zgody na wjazd, przedstawienia negatywnego wyniku testu PCR i odbycia 14-dniowej kwarantanny.

Zaostrzenie zasad wjazdu na Maltę jest wynikiem ostatnich wzrostów statystyk wykrywanych przypadków koronawirusa. Większość z nich stwierdzono u turystów i uczestników popularnych na tej wyspie letnich szkół językowych. W związku z tym podjęto również decyzję o ich zamknięciu.

Reklama

Ostatnie komentarze

marqoos_pl 2021-07-13 09:26   
marqoos_pl - Profil marqoos_pl
wojtek: buahahhahaha. Dobre :)
wojtek 2021-07-11 20:21   
wojtek - Profil wojtek
Haha, biedni płaskoziemcy i foliarze, nie dane im będzie zobaczyć uroki Malty :p
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama