Kolejna zmiana zasad wjazdu do Polski

Marek Stus - Profil Marek Stus
11 lipca 2021 08:30
Wczoraj (10.07) została opublikowana kolejna wersja rozporządzenia Rady Ministrów regulującego m.in. zasady wjazdu do Polski. Poszerzona została lista krajów, z których powracający zostaną zwolnieni z kwarantanny.
Reklama

Nowe przepisy modyfikują dotychczasowe zasady obowiązujące przy przekraczaniu granicy polskiej. Najważniejsza zmiana dotyczy osób przylatujących do kraju samolotem. Będą one zobowiązane do wypełnienia przed odprawą na rejs elektronicznej karty lokalizacji podróżnego. Podobny obowiązek funkcjonuje już wielu krajach europejskich, m.in. w Grecji czy Hiszpanii. Jak jednak poinformowało ministerstwo wymóg elektronicznej rejestracji przyjazdu nie będzie obowiązywał bezwzględnie. W razie, gdyby wypełnienie takiej karty nie było możliwe przed rozpoczęciem podróży nadal w samolotach będą dystrybuowane i zbierane przez załogę papierowe formularze. Na razie nie wiadomo w jaki sposób będzie wyglądała weryfikacja tego, czy dana osoba wypełniła kartę w jednej z tych dwóch postaci.

Druga istotna modyfikacja dotyczy rozszerzenia listy krajów, z których przyjazd, w przypadku osób niezaszczepionych, nie będzie oznaczał automatycznie nakładanej na nie kwarantanny. Do krajów Schengen i należących do Unii Europejskiej dołącza Turcja będąca popularnym celem wyjazdów wakacyjnych. Zgodnie z wyjaśnieniami wiceministra zdrowia M. Miłkowskiego podróżni przylatujący z Turcji będą poddawani testom jeszcze na terytorium tego kraju i w razie negatywnego wyniku będą mogli już bez przeszkód przylecieć do Polski.Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama