Województwo inwestuje w lotnisko w Goleniowie

Jakub Kolanko - Profil Jakub Kolanko
08 lipca 2021 08:30
Przedstawiciele samorządu województwa zachodniopomorskiego nabyli warte kilka milionów złotych udziały w Porcie Lotniczym Szczecin-Goleniów. Jest to część dłuższej strategii inwestycyjnej samorządowców względem szczecińskiego lotniska.
Reklama

Wicemarszałek Tomasz Sobieraj i członek zarządu województwa Stanisław Wziątek podpisali w środę (7.07) notarialne oświadczenia o objęciu 5000 nowych udziałów o wartości 5 mln zł w Porcie Lotniczym Szczecin–Goleniów – informuje Gazeta Goleniowska.

Po sfinalizowaniu transakcji województwo zachodniopomorskie będzie posiadać 22,64 proc. udziałów w goleniowskim porcie lotniczym. Dokapitalizowanie spółki to inwestycja w dalszy rozwój lotniska – do 2028 r. wojewódzki samorząd ma przeznaczyć na ten cel 40 mln zł.

Systematycznie wzmacniamy regionalne lotnisko, podkreślając jego znaczenie dla gospodarki, turystyki, ale też dla bezpieczeństwa mieszkańców. Przyszłość Pomorza Zachodniego zależy w ogromnym stopniu od dostępności komunikacyjnej, od jakości infrastruktury transportowej, dlatego tak ważny jest dalszy rozwój portu lotniczego w Goleniowie – powiedział Tomasz Sobieraj, wicemarszałek województwa zachodniopomorskiego.


Podwyższenie kapitału zakładowego jest konsekwencją podpisanego 24 lipca 2019 r. porozumienia wspólników szczecińskiego lotniska z województwem zachodniopomorskim. Zachodniopomorskie samorządy systematycznie zwiększają ilość udziałów w lotnisku w Goleniowie – Szczecin posiada 37,13 proc. udziałów, gmina Goleniów 2,42 proc., a pozostałe 37,81 proc. należy do Przedsiębiorstwa Państwowe Porty Lotnicze.

Jak podkreślają lokalne władze, pomoc w odbudowaniu potencjału szczecińskiego lotniska, jego stabilność finansowa i dobra współpraca udziałowców portu lotniczego jest szczególnie ważna teraz, w czasie wychodzenia z koronakryzysu.

Fot.: materiały prasowe
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama