Ruszyły rejsy nowej linii z Łodzi do Włoch

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
3 lipca 2021 09:11
1 komentarz
W piątek (2.07) na łódzkim lotnisku przywitano salutem wodnym pierwszy samolot z włoskiego miasta Forli i nową linię lotnicza Lumiwings. To pierwsze połączenie Lumiwings w Polsce. Od dziś można latać dwa razy w tygodniu z Łodzi do Włoch.
Reklama
W piątki samolot będzie pokonywał trasę Łódź-Forli-Palermo, a we wtorki Łódź-Forli-Trapani. Na ten kierunek czekali łodzianie i mieszkańcy regionu. Dla jednych Włochy to miejsce na wakacyjny odpoczynek, dla innych najlepszy kraj do zwiedzania muzeów, zabytków, podziwiania wspaniałej architektury, jeszcze innych przyciąga włoska kuchnia uważana za najlepszą na świecie. Ale do Włoch jeździmy także do pracy, do mieszkających tam rodzin i na studia.

- Wybraliśmy lotnisko w Łodzi ze względu na bardzo dogodne położenie w centrum Polski, ogromny potencjał i możliwość rozwoju w tym rejonie. Wiążemy nadzieję z Łodzią i planujemy poszerzenie siatki połączeń w zależności od tego jak nam pozwolą warunki. Mamy nadzieję, że pandemia niedługo nas opuści i można będzie swobodnie podróżować. To połączenie jest krokiem w kierunku powrotu do normalnego podróżowania i w kierunku zaspokojenia potrzeb naszych potencjalnych pasażerów. Dziękuję pani prezes za wspaniałą współpracę. W imieniu linii Lumiwings zapraszam wszystkim do korzystania z naszych połączeń do Włoch - mówi Radosław Grabski, przedstawiciel linii Lumiwings na Polskę.


- Połączenie do Forli i na Sycylię to dla nas duża radość i satysfakcja. To rezultat naszych starań i negocjacji prowadzonych w czasie lockdownu. Cieszymy się, że nowy przewoźnik na polskim rynku, jakim jest Lumiwings, wybrał Łódź jako miejsce swojego debiutu. Loty do Włoch są pierwszym z efektów rozmów online prowadzonych w tamtym trudnym czasie. Pierwszy i nie ostatni, bo na kolejną inaugurację i kolejną salwę wodną zaprosimy już za niespełna trzy tygodnie – mówi dr Anna Midera, prezes Portu Lotniczego Łódź.

Od lipca we Włoszech zmieniły się przepisy covidowe. Nie trzeba już nosić na zewnątrz maseczek. Można wjeżdżać do Włoch z paszportem covidowym. Testów nie muszą już robić ozdrowieńcy i dzieci do 6 roku życia. Osoby, które nie spełniają tych warunków muszą wykonać test PCR lub antygenowy 48 godzin przed przekroczeniem granicy.

Ostatnie komentarze

IGINS 2021-07-03 09:37   
IGINS - Profil IGINS
Teraz przydało by się połączenie do Skandynawii
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama


dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy