NACO opracuje Master Plan dla CPK

Krzysztof Loga Sowiński - Profil Krzysztof Loga Sowiński
02 lipca 2021 22:27
Firma NACO, Netherlands Airport Consultants została wskazana jako wykonawca Master Planu dla portu lotniczego "Solidarność" w ramach projektu CPK.
Reklama

Przetarg na usługi konsultanta wsparcia technicznego ds. opracowania Master Planu dla Centralnego Portu Komunikacyjnego (CPK) rozpisany w połowie marca br. wygrała niderlandzka firma NACO. Jest to spółka stanowiąca część grupy kapitałowej Royal HaskoningDHV, założona w 1949 r. NACO była zaangażowana w projekty na ponad 600 lotniskach na całym świecie. Jej eksperci pracowali przy takich projektach, jak nowy port lotniczy Daxing w Pekinie, Amsterdam-Schiphol czy Kuala Lumpur International Airport w Malezji. Grupa kapitałowa posiada biura w ponad 30 krajach i zatrudnia łącznie ponad 5 tys. specjalistów.


Wartość oferty wynosi ok. 10 mln euro i była niższa niż zakładany budżet. Zanim kontrakt z NACO zostanie sfinalizowany spółka CPK musi zakończyć postępowanie, co oznacza konieczność dopełnienia wszystkich formalności – także w ramach procedury odwoławczej. Dopiero po uprawomocnieniu się wszystkich decyzji CPK będzie mogła podpisać umowę z wykonawcą usług. Z informacji przekazanych już wcześniej przez prezesa Mikołaja Wilda wynika, że porozumienie z CPK z NACO powinno zostać sformalizowane we wrześniu br.

Fot.: Materiały prasowe

Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama