Kraków: 202 tys. pasażerów w czerwcu

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
01 lipca 2021 12:34
W czerwcu z usług krakowskiego lotniska skorzystało 202 549 pasażerów, czyli o 73 proc. mniej w stosunku do czerwca 2019 roku. W czerwcu 2020 roku odprawiono 14 tys pasażerów.
Reklama
Statystyki Kraków (KRK)
 
- Niezwykle cieszy nas wzrastający z tygodnia na tydzień ruch pasażerski na krakowskim lotnisku, ale wiemy, jak wiele wyzwań czeka jeszcze branże lotniczą i turystyczną. 15 czerwca wystartowała kampania Kraków Airport „Leć na wakacje z Krakowa". W letniej siatce znajdziemy ponad 140 połączeń - w tym 10 nowych - do 32 krajów, które obsługuje 19 linii lotniczych - powiedział Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport. - Nasi pracownicy, biorący udział w narodowej akcji szczepień, są dla pasażerów gwarancją bezpiecznej i komfortowej jakości obsługi na lotnisku - dodał Włoszek

Słoneczne kierunki Lato 2021 Tirana, Dubrownik, wyspy: Rodos i Korfu to wakacyjne propozycje PLL LOT w siatce połączeń Kraków Airport, z których pasażerowie będą mogli korzystać raz w tygodniu, aż do przełomu września i października. Nowe kierunki proponowane przez Wizz Air to Split, Heraklion i Santorini. Na Santorini polecimy również z linią lotniczą Ryanair. Letnią nowością irlandzkiego przewoźnika jest także Korfu oraz Billund, a także wiele innych wakacyjnych połączeń, m.in. do: Alicante, Bari, Burgas, Podgoricy czy Zadaru.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

N