Gdzie wyjadą Polacy w tegoroczne wakacje? Ceny biletów wzrosły o 30 proc.

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
01 lipca 2021 08:13
Polacy spędzą tegoroczne wakacje na południu Europy. Na liście znalazły się Grecja i Chorwacja, ale również Włochy oraz Hiszpania i  Malta. Cena biletów lotniczych do najpopularniejszych kierunków wakacyjnych Polaków wzrosła średnio o 30 proc.
Reklama

Zniesienie restrykcji w wielu krajach Europy oraz wprowadzenie unijnego certyfikatu COVID-19 sprawiło, że Polacy ochoczo zaczęli planować zagraniczne wyjazdy. Polscy podróżnicy w tym roku wybierają popularne od lat kierunki wakacyjne. Na 1. pozycji w rankingu najpopularniejszych kierunków znalazła się Grecja, która od lat jest jednym z najczęściej wybieranych krajów w okresie wakacyjnym. Największą popularnością cieszą się Ateny, Heraklion i Korfu. Choć ceny biletów lotniczych do greckich miast w tym roku wzrosły średnio o 38 proc. , to nie powstrzymuje Polaków. Dla ekspertów eSky.pl nie jest to zaskoczeniem – Grecja jako jeden z pierwszych krajów w Europie zapowiedział zniesienie restrykcji i jasny plan otwarcia turystyki dla zagranicznych turystów.


Na 2. miejscu w rankingu znalazła się także lubiana od lat przez Polaków Chorwacja. Mimo tego, że wielu polskich podróżujących od lat wybierało dojazd samochodem na Chorwację, to w tym roku liczba rezerwacji jest wyższa niż w roku ubiegłym o prawie 20%. Najczęściej Polacy wybierają Split i Zadar, co nie jest zaskoczeniem, gdyż te miasta od lat są oblegane przez Polaków w wakacje, a ceny biletów lotniczych utrzymują się na podobnych poziomie, co w zeszłym roku. Kolejno na liście najpopularniejszych kierunków znalazła się Hiszpania, która była hitem tegorocznej majówki. W tym roku Polacy wyjadą najczęściej na Majorkę, do Alicante, Barcelony i Malagi. Duża popularność Hiszpanii w tym roku spowodowała wzrost cen biletów lotniczych – za bilet w obie strony zapłacimy o 45 proc. więcej niż w zeszłym roku.


Top 5 najczęściej wybieranych krajów wakacyjnych zamykają Włochy i Malta. We Włoszech Polacy najczęściej wybierają Rzym i Katanię (Sycylia), a ceny biletów w tym roku są wyższe o niecałe 18 proc. Zdaniem ekspertów eniższe zainteresowanie Włochami w tym roku wynika z utrzymującego się obowiązku przedstawiania testów na koronawirusa nawet dla osób zaszczepionych, jednak zmieni się to już od pierwszego lipca, kiedy unijny certyfikat COVID-19 oficjalnie wejdzie w życie w krajach wspólnoty europejskiej.

Co ciekawe, w tym roku na liście najpopularniejszych krajów znalazła się Malta. Tego małego, a zarazem pięknego kraju próżno było szukać w zestawieniach najpopularniejszych kierunków w ubiegłych latach, ponieważ jest on mało znany w Polsce. W tym roku jest inaczej – Polacy wybierają Maltę częściej niż Portugalię, która w tym roku nieco straciła na popularności. Ceny na Maltę w okresie lipiec-sierpień 2021 r. są wyższe o niecałe 30% niż w ubiegłym roku.


W tym roku użytkownicy eSky.pl wybiorą się na wakacje we dwójkę, choć są wyjątki. Grecję i Hiszpanię najczęściej wybierają rodziny z dzieckiem, z kolei Chorwację, Maltę oraz Włochy wybierają pary bez dzieci.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama