Egipt łagodzi obostrzenia na granicy

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
29 czerwca 2021 10:43
Pomimo nieustannie rozprzestrzeniającego się wariantu Delta kolejne kraje umożliwiają turystom łatwiejsze przekraczanie granicy. Do grupy tych państw dołączył właśnie Egipt, jeden z najpopularniejszych kierunków wakacyjnych wśród Polaków.
Reklama

Łagodne przepisy wjazdowe obejmą podróżnych, którzy poddali się szczepieniu przeciw COVID-19. Zgodnie z informacją dostępną na stronie polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych od 24 czerwca br. pasażerowie przekraczający egipską granicę mogą uniknąć kwarantanny po przybyciu do kraju czy obowiązku wykonania testów na obecność wirusa pod warunkiem przebycia pełnego cyklu szczepień preparatami zatwierdzonymi przez Światową Organizację Zdrowia i lokalne służby medyczne. Obecnie są to szczepionki Pfizer, AstraZeneca, Moderna, Sinopharma, Sinovac, Sputnik oraz Johnson & Johnson. Ostatnia dawka musi zostać podana minimum 14 dni przed podróżą.


Osoby, które się zaszczepiły ale w ciągu 14 dni przed przekroczeniem granicy przebywały w rejonach uznawanych przez egipskie władze za szczególnie niebezpieczne w związku z mutacjami wirusa wciąż będą musiały wykonać badanie na obecność COVID-19 po przybyciu do Egiptu. Lista państw objętych rygorystycznymi warunkami wjazdowymi jest stosunkowo krótka i uwzględnia Indie, Bangladesz, Pakistan, Bhutan, Birmę, Nepal, Wietnam, Sri Lankę, Brazylię oraz państwa Ameryki Łacińskiej.

Od turystów nielegitymujących się certyfikatem szczepień nieustannie wymaga się okazania negatywnego wyniku testu PCR wykonanego na maksymalnie 72 godz. przed planowanym przylotem. Badanie, z którego zwolnione są dzieci do lat 6., można wykonać również po wylądowaniu na najpopularniejszych egipskich lotniskach w Hurghadzie, Marsa Alam, Szarm El-Szejk i Tabie.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama