Islandzki PLAY już lata

Jakub Kolanko - Profil Jakub Kolanko
28 czerwca 2021 09:34
Pierwszy rejs islandzkiego lotniczego start-upu PLAY wylądował w Londynie–Stansted. Do końca lipca przewoźnik pojawi się na sześciu kolejnych europejskich lotniskach.
Reklama
W czwartek (24.06) nowa islandzka tania linia lotnicza PLAY obsłużyła swój pierwszy lot. Był to rejs z Reykjaviku–Keflavik na londyńskie lotnisko Stansted.

– Lot inauguracyjny jest dla bardzo ważnym momentem dla nas oraz dla PLAY. Jestem niezwykle dumny z moich kolegów, którzy byli zaangażowani w uruchomienie naszej nowej linii lotniczej – skomentował Birgir Jónsson, dyrektor generalny PLAY.

Lot obsłużył maszyna Airbus A321neo (TF-AEW), która trafiła do przewoźnika kilka dni przed rejsem inauguracyjnym. Jest to pierwszy z trzech samolotów leasingowany przez PLAY od firmy AerCap. Pozostałe dwie maszyny przeznaczone dla islandzkiej linii mają przylecieć do Reykjaviku jeszcze w lipcu tego roku. A321neo w malowaniu PLAY zabiera na pokład 192 pasażerów w jednoklasowym układzie klasy ekonomicznej – dla porównania, Wizz Air przewozi na pokładach swoich A321neo aż 239 pasażerów, co odpowiada ośmiu dodatkowym rzędom foteli.


PLAY planuje obsługiwać rejsy na lotnisko Stansted 4 razy w tygodniu – obecnie nie ma na tej trasie bezpośredniej konkurencji, jednak od końca października 2021 r. pomiędzy tymi lotniskami latać ma brytyjski przewoźnik Jet2 .

We wtorek (29.06) PLAY rozpocznie loty z Reykjaviku na Teneryfę, gdzie będzie latać dwa razy w tygodniu. Inne planowane kierunki nowego przewoźnika to Berlin (od 4.06, 4 razy w tygodniu), Alicante (od 13.07, 2 razy w tygodniu), Barcelona (od 19.07 2 razy w tygodniu), Paryż (od 18.07 4 razy w tygodniu) oraz Kopenhaga (od 25.07, 4 razy w tygodniu). Kilka dni temu PLAY umieścił w swojej siatce połączeń także Salzburg w Austrii, gdzie będzie obsługiwał sezonowe rejsy w styczniu i lutym 2022 r.

Fot.: PLAY

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklamadorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy