Norwegian ma nowego prezesa

Krzysztof Loga Sowiński - Profil Krzysztof Loga Sowiński
23 czerwca 2021 10:00
Geir Karlsen został prezesem przewoźnika budżetowego Norwegian Air Shuttle. Na tym stanowisku zastąpi Jacoba Schrama, który przeprowadził restrukturyzację linii.
Reklama

Rada nadzorcza norweskiej taniej linii lotniczej ogłosiła objęcie stanowiska prezesa zarządu przez Geira Karlsena, podaje francuski portal Air Journal. Jego poprzednik Jacob Schram, którego umowa przewiduje dziewięciomiesięczny okres wypowiedzenia będzie wspierał zarząd do końca marca 2022 r. - Z przyjemnością przekazuję informacje, że Geir Karlsen obejmie funkcje prezesa Norwegian. Karlsen z powodzeniem kierował odbudową finansową naszej linii i posiada umiejętności, koncentrację i pewność siebie, które czynią go najlepszym wyborem na to stanowisko - powiedział Svein Harald Øygard, przewodniczący rady nadzorczej.Karlsen od kwietnia 2018 r. pełni funkcję wiceprezesa ds. finansowych Norwegian, a od lipca do grudnia 2019 r. pełnił obowiązki prezesa zarządu. Posiada bogate doświadczenie w spółkach giełdowych w branży transportu morskiej i przedsiębiorstwach offshore. - Doceniam zaufanie okazywane mi przez radę i cieszę się, że będę mógł pełnić funkcję prezesa zarządu Norwegiana. W najbliższym czasie naszym głównym priorytetem będzie zwiększenie rentowności operacji oraz pozyskiwanie nowych i utrzymanie starych klientów na wszystkich kluczowych rynkach. Norwegian ma dobrą pozycję dzięki niedawnej przebudowie korporacyjnej, ma silną markę, sprawdzone produkty i usługi, a co najważniejsze, ma zespół wysoce doświadczonych pracowników gotowych do walki o każdego klienta – powiedział nowy prezes norweskiego przewoźnika.

Norwegian, którego trudności finansowe pogłębił koronakryzys, doszedł do porozumienia ze swoimi głównymi wierzycielami w sprawie redukcji zadłużenia i zobowiązań finansowych. Plan restukturyzacyjny przewoźnika został niedawno zatwierdzony przez sądy w Norwegii i Irlandii, gdzie mają siedziby niektóre spółki zależne linii. Po zaprzestaniu działalności długodystansowej i zwolnieniu ponad 2,1 tys. pracowników, Norwegian skupia się obecnie na swojej podstawowej działalności w krajach skandynawskich, obsługując europejską siatkę krótkodystansową. Jeśli plan się powiedzie to początkowo Norwegian będzie dysponować flotą ok. 50 boeingów 737 (własnych i dzierżawionych) i będzie prowadził operacje głównie w Norwegii i krajach skandynawskich oraz pomiędzy Skandynawią a kontynentalną Europą. Liczba samolotów może wzrosnąć do 70 w 2022 r.Jeśli chodzi o zatrudnienie, trochę lepsze wieści nadeszły z Hiszpanii. Według związków zawodowych pilotów USO PNC i SEPLA liczba zwolnień została zmniejszona z 1191 do 975 osób. 234 pracowników pozostanie w bazach w Maladze i Alicante, natomiast te w Barcelonie, Las Palmas i na Teneryfie zostaną definitywnie zamknięte. Ok. 200 członków załogi pokładowej otrzyma propozycję przeprowadzki do bazy w Oslo-Gardemoen.

Fot.: Materiały prasowe


Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama