Lufthansa poleci na Majorkę B747 i A350

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
15 czerwca 2021 10:15
Dalekodystansowe samoloty Lufthansy już wkrótce zawitają na trasach krótkodystansowych z Frankfurtu i Monachium na Majorkę. Wykorzystanie samolotów B747 I A350 na lotach między Niemcami a Hiszpanią spowodowane jest dużym zainteresowaniem tymi turystycznymi połączeniami.
Reklama

Niemiecki przewoźnik poinformował, że w związku z niebywałym popytem na wakacyjne podróże do Hiszpanii zmuszony był podjąć nadzwyczajne środki. Tylko między kwietniem br. a czerwcem zainteresowanie lotami z Niemiec na Majorkę wzrosło ponad 25-krotnie. Stąd też Lufthansa postanowiła wykorzystać na niespełna dwugodzinnej trasie z Frankfurtu i Monachium do Palmy jedne ze swoich największych i najnowocześniejszych samolotów.


Przewoźnik „zatrudni” samolot B747-8, który może zabrać na pokład do 364 pasażerów, przez cztery kolejne soboty na przełomie lipca i sierpnia na trasie między Frankfurtem a Majorką. Pierwszy lot „Super Jumbo” zaplanowany jest na 17 lipca. Z kolei 31 lipca podróżni z Bawarii polecą do hiszpańskiej Palmy maszyną A350. Samolot ten, mogący pomieścić 293 osoby, należy do najnowocześniejszych statków powietrznych na świecie. Dotychczas rotacja między Hesją i Monachium a Balearami obsługiwana była wąskokadłubowymi maszynami A321.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama